Tipy

Jahoda „Marshmallow“: opis a charakteristika odrody


V súčasnosti sú jahody Zephyr veľmi populárne, opis odrody, fotografie približujú milovníkom tohto bobúľ jeho vlastnosti a vysvetľujú také neobvyklé meno. Je to osobitne zaujímavé pre profesionálnych záhradníkov, pretože má dobré nezvyčajné chuťové vlastnosti.

Výhody triedy

Mal by som si vybrať marshmallows? Opis odrody umožňuje získať všeobecné informácie o predloženom bobule. Chovali ho dánski chovatelia, kde začala rásť. Pracovali na vytvorení mnohých jeho pozitívnych charakteristík, vrátane odolnosti voči veľkému počtu parazitov.

Marshmallow sa líši tým, že už v 1 roku výsadby dáva dobrú úrodu. Kríky sú kompaktné, sú vysoké, vybavené silnými stopkami, čo poskytuje pomerne dobrú a hojnú kvetu. Jahody majú veľké bobule, ktoré vyzerajú veľmi atraktívne. (pozri obrázok 1). Sú natreté sýto červenou farbou, majú lesklý povrch. Podobajú sa tvaru kužeľa, rebrá sú vyjadrené, vo vnútri plodu nie je zistená prázdnota.

Hmotnosť 1 bobule sa najčastejšie pohybuje okolo 50 g, ako potvrdili recenzie skúsených záhradkárov. Je dôležité, aby sa v priebehu celej sezóny nemenila veľkosť jahôd, čo je charakteristické pre iné odrody. Známe sú aj chuťové vlastnosti daných jahôd. Jeho plody sú veľmi jemné, sladké a majú zaujímavú vôňu, o čom svedčia aj početné recenzie. Na kríkoch ovocie dobre drží, bobule nie sú naklonené padať a ležať na zemi. Počas obdobia zrenia získavajú objem a sú veľmi veľké (foto 2).

Pri dobrej starostlivosti môžete získať 1 kg bobúľ z 1 kríka za sezónu, čo sa považuje za dobrý výsledok.

Jahody Marshmallows sú veľmi vhodné na spotrebu v čerstvom stave, ale ich vlastnosti umožňujú priaznivé zmrazenie. Navyše nie sú náchylné na deformáciu, ich chuťové vlastnosti sa nemenia.

Odborníci poznamenávajú, že uvedená odroda jahôd je veľmi mrazuvzdorná, pretože je schopný tolerovať 35 stupňov mrazu. Zároveň by však rastliny mali byť pokryté snehom. Zimné obdobie bez snehu nie je pre Zephyr vhodné, pretože jeho korene nedokážu tolerovať mráz nad 8 stupňov.

V lete sa jahody dokážu dlho zalievať, takže ich suchosť neohrozuje. Nebojí sa mnohých chorôb, ktoré väčšina odrôd netoleruje.

Odrody a odrody jahôd

Dobré podmienky pre pestovanie

Pre skúsených záhradníkov je táto jahoda známa. Opis tejto odrody má vždy vplyv na obyvateľov letnej sezóny pre začiatočníkov, musia sa však zodpovedne pristupovať k procesu pestovania, inak nebude možné získať hojnú úrodu. Prvým krokom je vybrať vhodné miesto, kde budú sadenice vysadené.

Najlepšou možnosťou je pôda s rovným povrchom, ktorá dostáva veľké množstvo slnečného svetla. Zároveň by sa mala poskytnúť ochrana pred návrhom. Marshmallows všeobecne patrí do kategórie rastlín, ktoré nemajú špeciálne požiadavky na pôdu. Je však lepšie zasadiť ho do pôdy, ktorá má acidobázickú rovnováhu.

Ak chcete zvýšiť úroveň produktivity, musíte sa uchýliť k používaniu rôznych organických hnojív. Jednou z možností je rašelina zmiešaná s humusom. Aby sa zabránilo výskytu rôznych druhov chorôb, ktoré môžu ovplyvniť kríky, odporúča sa ošetrenie rastlín špeciálnym roztokom, ktorý obsahuje síran medi.

Je potrebné zohľadniť, že Marshmallows - je to jahodová odroda, ktorá, ktorá rastie na jednom mieste, je schopná dať dobrú úrodu iba 4 roky. Po uplynutí tejto doby budete musieť transplantovať rastlinu do novej pôdy. Je lepšie, ak na novom mieste predtým narástla zelenina, ako je repa, kapusta alebo mrkva. Poskytujú pôde dobrú štruktúru, ktorá umožňuje jahodám hojne niesť ovocie.

Výsadba alebo presádzanie sadeníc je najlepšie koncom augusta. Hneď nasledujúci rok vám táto odroda umožňuje zhromaždiť bohatú úrodu (foto 3). Pôda potrebuje prípravu. Do jám musíte pridať určité komponenty, ktoré sú užitočné pre jahody. Spravidla ide o hnoj, popol alebo kompost. Nemusíte to preháňať množstvom hnojiva, na 1 otvor stačí iba 2 polievkové lyžice. l. jedna z týchto položiek.

Pre sadenice sú dobre prijaté, musia mať minimálne 3 listy. Je potrebné ho získať iba v poháre alebo kvetináčoch, pretože tento druh balenia zaručuje integritu koreňového systému. Pri výsadbe by sa korene mali rozprestrieť, zatiaľ čo hĺbka diery by mala dosiahnuť 25 cm.

Najpohodlnejšie obdobie na pestovanie jahôd Zephyr je večerné alebo oblačno, pretože priame slnečné žiarenie vyžaduje z kríka veľa sily a nemusí byť akceptované. Niekedy sú pokryté trávou so širokými listami, čím chránia jahody, kým nie sú akceptované. Zem sa musí dobre navlhčiť a aby sa nevytvorila hrubá horná vrstva, je potrebné ju uvoľniť.

Jahoda: pestovanie a starostlivosť

Marshmallows - zaujímavá odroda jahôd, ktoré určite musia rásť v každej prímestskej oblasti. Všetky jeho vlastnosti sú pozitívne, čo nás doslova povzbudzuje k získaniu takejto rastliny.

Pozrite si video: Recept #3. Dobrý sirup DO MLÉKA Jahodový koktejl s marshmallow (Smieť 2020).