Inštrukcia

Účinnosť vykopávania zemiakov

Účinnosť vykopávania zemiakov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dobré popoludnie Povedzte mi, prosím, je kopanie zemiakov na úrodu efektívne a ako to funguje? Potrebujem kultivujúceho? Naša dedina má veľmi veľký pozemok, vysadíme viac ako 100 vedier zemiakov. Tento rok sa necítim ako kopať zemiaky lopatou. Vopred ďakujeme za odpoveď!

Vitajte! Akákoľvek mechanizácia uľahčuje prácu človeka. Aby sa po zbere necítili mŕtvi, používa sa bager zemiakov. Jeho účinnosť v poľnohospodárskej práci je už dlho dokázaná.

Kopanie zemiakov pozostáva z nasledujúcich krokov:

  • vyčistenie záhrady od suchých vrcholov a burín,
  • kopanie
  • zber hľúz.

Každý vie, že kopanie zemiakov pomocou lopaty je oveľa ťažšie a dlhšie ako vychystávanie. S pomocou rýpadla je všetko opačné: kopá ľahko a rýchlo, ale trvá dlhšie, ale ľahšie ako po použití lopaty. Pred vykopávaním zemiakov si môžete sami vyrobiť špeciálne zariadenie, ktorým je v skutočnosti pluh s vetvičkou vetvičiek (foto 1) alebo trepačka bager (foto 2).

Zber pomocou takéhoto rýpadla sa uskutočňuje prostredníctvom kultivátora. Najskôr pripevnite stojan na bager vertikálne. Potom nastavte hĺbku rýpadla. Ak je to potrebné, budete musieť znova zasiať veľa nadbytočnej pôdy. Ak budete kopať jemne, nie všetky zemiaky sa vykopú. Aby sa predišlo strate času, musí sa tento problém vyriešiť pred zberom koreňových plodín.

Bagr by sa mal opierať o podrážku pôdy - jedná sa o hustejšiu vrstvu pôdy. Niekedy sa to cíti hneď, niekedy je potrebné „cítiť“. Prejdite pešo v rade niekoľko metrov a skontrolujte výsledok. Ak sa v zemi vyskytujú mechanicky poškodené hľuzy (rezané, ošúchané) alebo časť plodiny, musíte zväčšiť hĺbku kurzu. Vykopávanie zemiakov je potrebné v rade: najprv všetky sú nepárne, potom párne. Takýto systém je potrebný, aby sa nepoškodili zemiaky s kolesami traktora, ktoré ešte neboli zozbierané.

Na veľkých plochách je najlepšie použiť ťahač, ktorý sa pripája k traktoru s výkonom 80 koní. Takéto zariadenie významne skráti čas na zber koreňových plodín. Pri vykopávaní zemiakov pomocou kombajnu sa rezaná a čiastočne zničená vrstva pôdy pomocou hľúz privádza do oddeľovacieho dopravníka pomocou vykopávacieho zariadenia. Tam sa otriasa a očistí od hrudiek zeme, potom sa privádza na dopravný pás na odvrhnutie rozmaznaných hľúz, odpadkov, vrchov a zabalených do vriec. Počet operácií závisí od modifikácie kombajnu.

Rýpadlo na zemiaky: princíp činnosti