Tipy

Čierna jahoda: vzhľad a chuť

Čierna jahoda: vzhľad a chuť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vitajte! V televízii som počul, že v našej krajine sa objavili čierne jahody. Je to pravda? Je možné pestovať ju v strednom Rusku? Ďakujem

Čierna jahoda existuje a môžete ju bezpečne jesť.

V našej krajine sú záhradníci zvyknutí pestovať a konzumovať také odrody tejto kultúry, ktoré produkujú červené bobule. Dnes sa však na pozemkoch a tanieroch letných obyvateľov postupne získavajú biele a ďalšie odrody.

Tento bobule sa považuje za typ čierneho princa. Rodák z Ameriky. Toto je ovocie moderných chovateľov. Plody tohto druhu sú veľké, šťavnaté, majú vzhľad a chuť. Je chybou si myslieť, že sú veľmi temné v obvyklom zmysle slova. Nie, ovocie má sýto červený odtieň. V čase, keď je úplne zrelá, vyzerá naozaj ako čierna. Jahodové semená tohto stále vzácneho druhu sú však skutočne čierne.

Niekedy sa tento bobule mylne považuje za rôzne divoké jahody Čierna labuť, ktoré sú zobrazené na fotografii. Je to mrazuvzdorná jahoda, ktorá sa mimochodom dá chovať.

Kríky vzácneho typu bobúľ nevyžadujú osobitnú starostlivosť v porovnaní s inými odrodami. Zasaďte ho do úrodnej pôdy, samozrejme, nie z hliny alebo piesku. Mierne zalievanie a uvoľňovanie - to je hlavná starostlivosť o ňu. Je zaujímavé, že na rozdiel od bežných jahôd tento druh v priebehu času nedegeneruje, ale naopak jeho kríky produkujú stále viac a viac fúzov, čím získavajú čoraz viac ovocia. Takže môžete bezpečne zasadiť jahody a popularizovať ich medzi záhradníkmi. Chuť čiernych jahôd je nezvyčajná, pripomína ananás.

Pokiaľ ide o strednú zónu Ruska, je celkom možné vybrať a rozmnožiť túto odrodu. Semená sa predávajú vo všetkých veľkých záhradníckych obchodoch a je k dispozícii aj online objednávanie. V Amerike sú tieto bobule kvôli svojmu vkusu veľmi obľúbené. Konzumujú sa v čerstvej prírodnej forme, ovocné nápoje, kompóty sa pripravujú.

Listy rastliny nie sú o nič menej populárne. Vysušte ich a použite v zime ako prísada do čaju. Bude to skutočná prevencia SARS.

Ako pestovať jahody