Dom a záhrada

"Veliteľ" ako prostriedok ochrany pred zemiakovým chrobákom Colorado


Kúpil som si drogového veliteľa, spracovanie zemiakov by sa malo podľa pokynov vykonať pred začatím kvitnutia kultúry. Povedz mi, je to efektívne, zostane to v hľúzach zemiakov?

Zemiakový chrobák v Colorade sa v záhradách stal skutočným problémom. Prípravok „Commander“ môže byť spásou, spracovanie zemiakov týmto obväzovým prostriedkom sa vykonáva nielen počas vegetačného obdobia, ale aj pred výsadbou hľúz.

Zloženie insekticídu obsahuje hlavnú účinnú látku imidakloprid. Osobitne výrazným účinkom je výrazná kvalita lieku. Kvapalná látka preniká do všetkých častí výsadby vrátane koreňového systému.

Opísaný chemický výrobok patrí medzi univerzálne insekticídy, brilantne zmierňuje kultúrne výsadby zemiakov chrobákov, vošiek a iných škodcov. Okrem toho dlhodobý účinok lieku neklesá v horúcom období a v daždivých dňoch. Ochranné vlastnosti účinného liečiva zostávajú v rastline až 55 až 60 dní.

Mnoho záhradkárov verí, že na ochranu plodiny pred škodcami je postačujúce jedno ošetrenie, ktoré sa najlepšie uskutoční pred začiatkom kvitnutia rastlín. Nástroj „Veliteľ“ má škodlivý vplyv nielen na dospelých parazitov, ale aj na ich larvy.

Pri vykonávaní zastrašujúcich manipulácií s ochranným prostriedkom „Komandor“ sa oplatí dodržiavať bezpečnostné opatrenia, pretože účinná látka (imidakloprid) označuje jedy mierneho účinku.

Ako pripraviť zemiaky na výsadbu