Nápady

Ako môžete zmraziť zemiaky na zimu?

Ako môžete zmraziť zemiaky na zimu?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dobré popoludnie Počul som, že môžete zmraziť zemiaky, ako sa to robí napríklad s bobuľami. Okamžite si však spomínam na neúspešné nákupy na trhu, keď sa ukázalo, že dovezené zemiaky boli zmrazené. Musíte jesť s týmto typom skladovania charakteristicky sladké mrazené zemiaky?

Dobré popoludnie Áno mZemiaky môžete zmraziť na uskladnenie, a jeho chuť nebude mať nič spoločné s týmto mrazeným zemiakom z trhu. Všetci sme narazili na hľuzy, ktoré boli „zachytené“ mrazom a rozmrazené, ale také mrazené zemiaky nemožno nazvať dobrou úrodou. Metóda mrazenia sa líši od metódy, ktorá sa používa pre bobule. Bobule sa musia zmraziť čerstvé a hľuzy určené na skladovanie v mrazničke by sa mali pripraviť.

Po prvé, odrody s nízkym obsahom škrobu a cukru sú vhodné na zmrazenie. Hľuzy samotné by mali byť rovné, čisté a bez poškodenia. Po druhé, mali by sa na chvíľu namočiť do studenej vody a potom sa dobre opláchnuť kefou. Po tretie, pred umiestnením do mrazničky v akejkoľvek forme by sa zemiaky mali krátko zabaliť.

Pokúste sa pozbierať celé hľuzy (lepšie vziať malé). Vezmite olúpané zemiaky, pripravte dva hrnce s ľadom a vriacou vodou. Ponorte ich do vriacej vody po dobu 5 minút, potom ihneď za studena kúskami ľadu. Ochladenú zeleninu vysušte utierkami a potom ju vložte do vreciek, ktoré sa odošlú do mrazničky. Aby sa zemiaky nelepili a dobre nezamrzli, možno ich predchladiť vo vrecku na doštičke, položiť do mrazničky v jednej vrstve a potom zamrznúť.

Ak máte veľké zemiaky, môžete ich nakrájať na prúžky. Pred blanšírovaním dôkladne opláchnite, aby ste odstránili škrob. Ponorte do vriacej vody v cedníku na 3 minúty a nechajte vychladnúť. Slamky musia byť pred odoslaním do mrazničky dobre ochladené a vysušené.

Môžete si tiež pripraviť hotové hranolky na zimu. Za týmto účelom odstráňte z pripravených vyprážaných slamiek prebytočný tuk a uložte ich do vriec. Rozmrazené a ohriate zemiaky sa môžu podávať a jesť.

Je možné zemiaky úspešne zmraziť na zimu bez predbežného tepelného spracovania? Je lepšie to nerobiť, pretože vo väčšine prípadov dostanete zemiaky tak, ako ste opísali: mrazené, stmavnuté, nepríjemne sladké a nemožné jesť.

Ako zmraziť zeleninu na zimu