Inštrukcia

Ako používať kuracie hnojy ako hnojivo pre jahody

Ako používať kuracie hnojy ako hnojivo pre jahody


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dobré popoludnie Som amatérsky záhradník. Milujem jahody. Ale pôda v mojej záhrade je zlá. Preto bobule rastú veľmi malé. S manželom sme sa rozhodli nakŕmiť našich obľúbených. Nechceme používať chémiu. Okrem toho chováme sliepky a kuracie trusky v dostatočnom množstve. Povedzte mi, prosím, je kuracie stelivo vhodné ako hnojivo pre jahody?

Kuracie hnojy môžete použiť ako hnojivo pre jahody. Vďaka jeho použitiu je možné pestovať veľké a chutné červené bobule. Živočíšny produkt z hydiny je najbohatším zdrojom dusíkatých zlúčenín zo všetkých prírodných hnojív. Dusík zase poskytuje rast ovocia.

Aj keď jahody milujú suplementáciu dusíkom, musíte poznať mieru a pri používaní tohto vrchného obväzu buďte veľmi opatrní. Ide o to, že dusík sa rozpúšťa príliš rýchlo a premieňa sa na amoniak, ktorý zase veľmi dehydratuje a spaľuje organické látky.

Jahody sa preto musia kŕmiť iba vysoko zriedeným roztokom odpadových produktov z hydiny. Na tento účel by 1 diel kuracieho hnoja mal odobrať 20 dielov vody. Tekutý vrchný obväz sa nanáša priamo pod koreň. Také hnojivo by sa malo kombinovať s dostatočným zalievaním.

Samotnú rastlinu môžete zalievať priamo po výsadbe slabým roztokom. Ale počas kvitnutia alebo rodenia by sa kuracie trusky nemali používať ako hnojivo pre jahody. Hnojenie pôdy zriedeným vtáčím trusom sa často a intenzívne odporúča. Vyžaduje sa nasledujúci výpočet: 1 vedro roztoku na 1 m2 zem.

Jahoda: hnojivo s kuracím trusom

Dobre sa hodí na kŕmenie záhradných rastlín a bežného hnoja. Hnojenie hnoja hnojením počas kopania počas zimy alebo skoro na jar.