Návrh

Charakteristiky prívesku Ruby Strawberry Variety Ruby


V dôsledku kríženia odrôd Zeng Zengana a Fairfax sa získal jahodový prívesok Ruby, popis odrody musí byť známy záhradníkom, ktorí chcú pestovať na svojej záhrade a získať dobrú úrodu.

Vlastnosti triedy

Prívesok Strawberry Ruby je odolný voči rôznym chorobám a infekciám. A je celkom nenáročné na nasledujúce pôdne podmienky:

  • prerokúvať;
  • sucho;
  • navlhčenie.

Plody tejto odrody sú stredne veľké a majú vínovú farbu. Priemerná hmotnosť zrelého ovocia je 20 - 25 g. Plody majú spravidla kužeľovitý tvar a jemný lesk. Môžete si to overiť sami, nižšie je uvedená fotografia jahôd (obr. 1). V jahodách je málo semien a sú mierne vtlačené do dužiny. Zrelé bobule majú mierne sladkú chuť. Ak porovnáte túto odrodu jahôd s inými druhmi, má to niekoľko výhod. Po prvé, konzistencia plodu je veľmi hustá, takže sa počas prepravy nestane miazgou. Toto je možno najdôležitejšie plus tejto odrody. Po druhé, pri výrobe džemu si bobule zachovávajú svoju štruktúru a tvar.

Garden Strawberry Ruby prívesok patrí medzi stredne výnosné odrody. Ak sa dobre staráte o jahody, potom z jedného kríka môžete zbierať dobrú úrodu, napríklad z jedného kríka môžete zbierať 0,5 kg bobúľ. Takýto výnos pre komerčné pestovanie, samozrejme, nie je dostatočný, ale pre rodinu má pravdu.

Bobule dozrievajú takmer súčasne. Pri zbere bobule veľmi ľahko odchádzajú. Ak chcete získať dobrú úrodu v lete, potom je výsadba alebo opätovná výsadba kríkov najlepšie v auguste. Ak boli kríky vysadené na jar, čakajte na úrodu budúcu sezónu.

Táto odroda jahôd je v polovici sezóny. Kríky sú rozprestreté a kompaktné. Ako vidno na fotografii, kríky nie sú príliš silné (obr. 2). Napriek priemernej výške sú dosť silné a majú silný koreňový systém. Stopky sú umiestnené pod úrovňou plachty. Existuje veľa kvetenstvo a sú malé. Stopky majú tvar dáždnika.

Ako pestovať jahody

Strawberry Care

Táto odroda sa vyznačuje veľkými anténami, preto by výsadba alebo opätovná výsadba kríkov mala byť vo vzdialenosti najmenej 30 - 40 cm. Aby bolo možné zozbierať dobrú úrodu, je potrebné oplodniť plochu, na ktorej budú vysadené záhradné jahody. Maximálna pevnosť a rast jahôd dáva fosfor. Preto by malo byť hnojivo v pôde draslíkom a fosforom skoro na jar. Ak sa rozhodnete pridať humus na miesto, kde plánujete pestovať jahody, nezabudnite, že veľké množstvo humusu môže viesť k smrti kríkov. Je dovolené vyrábať také hnojivo nie viac ako 5 až 7 kg / m2.

Všetci záhradníci chcú získať dobrú úrodu, ale nanešťastie mnohí urobia rovnakú chybu - robia čerstvý humus v zemi. Počet bobúľ v dôsledku toho sa už nezmení. Čerstvý humus vedie iba k množstvu listnatých hmôt. Kríky v tomto prípade vynakladajú všetku svoju silu na rast lístia, ale nestačí to iba na tvorbu bobúľ. Všetky živiny a živiny idú do listov, takže rastú široko a veľko.

Po vysadení puzdier je potrebné uvoľniť zem v blízkosti každého puzdra.

Táto odroda jahôd sa z hľadiska pôdy považuje za náladovú. Pôda musí byť neutrálna. Optimálna hladina kyslosti je 6,0 pH. Príliš kyslé pôdy môžu zničiť koreňový systém. Vysoká kyslosť sa dá regulovať vápnením. Ak je to potrebné, takýto postup by sa mal vykonávať každé 3 až 4 roky.

Mrazy sú spravidla smrteľné pre všetky rastliny, takže na jar musia byť slabé kríky lesných jahôd pokryté filmom. Takýto prístrešok udrží vlhkosť a teplotu.

Pokiaľ ide o zalievanie, jahodové kríky sa môžu zalievať niekoľkými spôsobmi, napríklad pôdou, kropením a kvapkaním. Nezabudnite však, že táto odroda jahôd neznesie silné zalievanie. Stojatá voda alebo vysoká vlhkosť vzduchu môžu viesť k smrti rastliny a traumatu v koreňovom systéme.

Ak neplánujete rozširovať kríky, musíte novú anténu odstrániť. Tento postup zmenšuje oblasť výživy a nedochádza k poškodeniu materskej rastliny. Podrobný opis charakteristík odrody uľahčuje pestovateľský proces. Po znalosti všetkých silných a slabých stránok odrody a dodržiavaní pravidiel starostlivosti môžete získať dobrú úrodu.

Jahodová choroba

Asi najbežnejšou chorobou záhradných odrôd jahôd je sivá hniloba. Vyskytuje sa v dôsledku vysokej vlhkosti. Sivá hniloba dokáže ovplyvniť listy, kvetenstvo a plody. Na listoch sú viditeľné sivé alebo hnedé škvrny. Na plodoch sa objavujú tmavé škvrny s charakteristickým šedým povlakom.

Aby ste predišli smrti kríkov, mali by ste poznať základné pravidlá boja proti šedej hnilobe. Kríky pravidelne striekať 3-4% roztokom Bordeauxovej tekutiny. Zber načas. Pôdu okolo kríkov je potrebné mulčovať. Na mulčovanie je najlepšie použiť slamu.

Prášková pleseň môže tiež ovplyvniť listy kríkov. Na listoch sa objaví biely plak. Môžu sa skrútiť a vysušiť. Bobule sú zdeformované a majú nepríjemný zápach. Aby sa nestratila celá plodina, je potrebné spracovať jahody s Topazom. Ošetrenie Topazom by sa malo vykonávať pred kvitnutím aj po zbere.

Jahoda: množenie

Ak sa kríky usadzujú a listy sa zmenšujú a sú v raste výrazne pozadu, jedná sa o vädnúcu zvislicu. Prvé prejavy poškodenia jahodami Ruby prívesok je možné vidieť začiatkom júna. Piesková pôda môže viesť k zvädnutiu. Ak chcete chrániť kríky pred smrťou, musíte dodržiavať pravidlá poľnohospodárskej technológie. Jahody nemôžete pestovať po zemiakoch, paradajkách, tekviciach a uhorkách. Jahody pestujte každý rok na inom mieste. Zasiahnuté kríky by sa mali včas zničiť.