Tipy

Čo môže byť vysadené v oblasti po jahodách

Čo môže byť vysadené v oblasti po jahodách


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Otázka, čo sa dá vysadiť po jahodách, je dôležitá pre mnohých záhradníkov, ktorí pestujú tento bobuľovinu. Je to kvôli skutočnosti, že jahody drasticky vyčerpávajú pôdu, a preto sa neodporúča po nej pestovať niektoré plodiny. Aby sa pôda normálne zotavila a máte dobrú úrodu, musíte vedieť, čo vysadiť po jahodách.

Prečo dodržiavať pravidlá striedania plodín

Požiadavky na zloženie a štruktúru pôdy sa pre každú plodinu bez ohľadu na to, či sú to jahody, zemiaky alebo akékoľvek iné, budú líšiť. Dôvodom je skutočnosť, že rôzne rastliny majú rôznu odolnosť proti burinám, infekciám alebo škodcom. Na zabezpečenie normálneho zloženia a úrodnosti pôdy musíte správne striedať rastliny, poznať a dodržiavať pravidlá striedania plodín, potom môžete získať dobré plodiny bez ohľadu na to, či pestujete zemiaky, cibuľu, jahody alebo inú rastlinu.

Ak nebudete pozorovať striedanie výsadby, vedie to k vyčerpaniu pôdy, v nej sa začnú šíriť choroby, zvyšuje sa počet burín a škodcov.

Pre všetky rastliny sa musia dodržiavať pravidlá striedania plodín, okrem strukovín, pretože môžu dať vynikajúce výsledky na jednom mieste po mnoho rokov.

Na správne dodržiavanie pravidiel striedania plodín musíte dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 • alternatívne rastliny v závislosti od toho, ktorá časť z nich sa používa ako potrava, preto je v tomto prípade lepšie pestovať korene alebo zeleň;
 • Jahody, rovnako ako maliny, divoká ruža alebo lesné jahody, patria do ružovej rodiny, takže tieto rastliny sa nemôžu vzájomne vymieňať. Tieto rastliny majú radi sypkú pôdu bohatú na stopové prvky, dusík a draslík;
 • potom je lepšie zasadiť rastliny, ktoré pomáhajú obnoviť rovnováhu draslíka a dusíka v pôde;
 • Táto rastlina má hlboký koreňový systém, takže potom musíte pestovať plodiny, v ktorých je koreňový systém typu povrchu.

Bow: výsadba a starostlivosť

Aké plodiny by sa mali pestovať po jahôd

Odborníci odporúčajú pestovať koreňové plodiny po jahodách, alebo to môže byť akákoľvek zelenina a listová zelenina, takže paradajka v tomto prípade nie je najlepšou voľbou. Najlepšie je pestovať strukoviny, pretože na ich koreňoch sú baktérie, čo vám umožňuje absorbovať dusík zo vzduchu.

Okrem toho, že strukoviny neberú z pôdy dusík, obohatia ju tiež o vyznačený stopový prvok. Ak pestujete strukoviny po jahôd, môžete takto nielen získať dobrú úrodu na ochudobnenej pôde, ale tiež ju obohatiť o mikroelementy, po ktorých môžete získať dobré výnosy iných plodín.

Mnoho záhradkárov po výsadbe jahôd na týchto štvorcoch pestuje uhorky, melóny, cukety a iné melóny. To sa dá urobiť, ale pred výsadbou je potrebné pôdu dobre obrábať, hnojiť a až potom je možné tieto plodiny vysádzať. Najvýhodnejšie je však najskôr pestovať strukoviny, po ktorých bude možné pestovať plodiny, ktoré sú náročné na normálny obsah prvkov, ako je draslík a dusík v pôde.

Ak chcete obnoviť pôdu ochudobnenú o jahody, je dobré zasadiť ju kvetmi, napríklad kvetmi ako sú fialky, tulipány alebo akékoľvek iné kvety. Aj keď to umožňuje, aby sa pôda zotavila, táto možnosť je obľúbená, iba ak máte veľký pozemok. Ak je pozemok malý, záhradníci sa ho snažia čo najviac využiť a nechcú opustiť ani malý pozemok bez výsadby zeleniny.

Vo väčšine prípadov ľudia nechcú pôdu nečinne využívať, a preto pestujú rastliny, ktoré majú jahody, rastliny, ktoré si nevyžadujú osobitnú starostlivosť, ale sú užitočné. V tomto prípade sa zvyčajne vyberá v smere rôznych bylín, cibule, cesnaku. Je dobré pestovať cibuľu alebo cesnak po jahôd, pretože majú dobré protiplesňové a antimikrobiálne vlastnosti. Po nich je pôda očistená od patogénnych baktérií, rôznych vírusov, húb a mikroorganizmov, po ktorých ostatné rastliny v týchto oblastiach produkujú vysoké výnosy.

Majte na pamäti, že cibuľu alebo cesnak môžete pestovať iba v prípade, že jahody nie sú na pozemku dlhé a nie sú príliš vyčerpané. V tomto prípade je potrebné tieto rastliny a vodu kŕmiť mierne, to každé 2-3 dni, v závislosti od počasia.

V uličkách medzi cesnakom a cibuľou môžete vysadiť kôpr, petržlen, zeler, zbavíte sa toho slimákov a bude to užitočné a efektívne okolie.

Medzi radmi je dobré pestovať rastliny, ako je cesnak, nechtík alebo petržlen, pomôže to chrániť pred škodcami a môžete získať dobrú úrodu tejto voňavej, chutnej a zdravej bobule.

V prvom roku po pestovaní jahôd na mieste odborníci odporúčajú výsadbu akejkoľvek fazulea budúci rok bude možné pestovať rôzne druhy zeleniny. Nemôžete zasadiť zástupcov ružovej, napríklad maliny, pretože majú bežných škodcov a vyžadujú rovnaké živiny.

S cieľom získať dobrú úrodu bobúľ na vyznačenom mieste je možné ju vysadiť až po 5 až 6 rokoch.

Čo by mali byť predchodcovia jahôd

Na jednom mieste môžete získať dobrú úrodu týchto plodov nie dlhšie ako 2 až 4 roky v rade, po ktorej je potrebné rastliny znova vysadiť. Je to spôsobené skutočnosťou, že z pôdy čerpá živiny, a ak netransplantujete, výťažok prudko klesá, bobule sa zmenšujú a ich chuť sa výrazne zhoršuje.

Ak sa pestuje po dlhú dobu na jednom mieste, prispieva to k hromadeniu vírusov, škodcov, infekcií a húb v pôde, ktorých prítomnosť je v pôde nežiaduca, a včasná transplantácia ich pomôže zbaviť.

Na jeseň je potrebné transplantovať rastliny, výtok je vykopaný spolu so zemou. Najlepšími predchodcami tohto bobule budú jačmeň, ovos, petržlen, akékoľvek strukoviny, kukurica a koreňová zelenina, napríklad mrkva, vodnica, repa a ďalšie. Na obohatenie pôdy potrebnými mikroelementmi je potrebné pestovať rastliny siderata: repka, horčica, facélia, vojenská pohánka a ďalšie. Je dobré, keď na pozemku rástli cibuľovité kvety, napríklad pivonky, tulipány, narcisy.

Ako pestovať mrkvu

Po tom, čo boli na parcele zemiaky alebo paradajky, ktoré patria do rodu Solanaceae, je nežiaduce pestovať jahody. Po presadení zdravých rastlín je potrebné spáliť všetky staré a choré rastliny, bude to prevencia vývoja chorôb a škodcov.Komentáre:

 1. Zolozragore

  Problém som vylúčil

 2. Jayron

  Kulny figurines))))))

 3. Hawley

  Mýliš sa. Navrhujem o tom diskutovať. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.

 4. Kegis

  Ospravedlňujem sa, ale myslím, že sa mýliš. Napíšte mi do PM, vyriešime to.

 5. Vanko

  Navrhujem, aby ste prešli na stránku, ktorá má o tomto probléme veľa informácií.

 6. Ald

  damn, my pancake won't work! (Napíšte správu