Nápady

Obsahuje jahodové odrody Gourmand

Obsahuje jahodové odrody Gourmand


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vitajte! Počul som, že existuje veľa jahod Gourmand. Nevedel som o ňom predtým, a preto som sa ako amatérsky záhradník okamžite začal zaujímať. Čo je táto odroda? Je Gourmand vhodný na chov na predaj? Ďakujem

Dobré popoludnie Odroda jahod Gourmand bola chovaná relatívne nedávno - v roku 2000. Jeho vznik patrí do G.D. Alexandrova.

Táto jahoda, rovnako ako iné odrody jahôd, je veľmi chutné bobule. Jeho charakteristickým znakom sú veľké plody, ktoré už v prvej sezóne dorastajú na 34 g. V budúcnosti je však možné zbierať o niečo menšiu plodinu - 14 g každého bobule, čo je tiež dobrá aplikácia.

Pokiaľ ide o pestovanie a rozmnožovanie tohto druhu, táto bobule je medzi záhradníkmi obľúbená. Rovnako ako iné odrody jahôd si vyžaduje starostlivosť. Je zaujímavé, že táto odroda sa môže pestovať zo semien, zatiaľ čo je známe, že väčšina jahôd šíri fúzy.

Autorom tejto odrody sa podarilo vyvinúť bobuľu odolnú voči mrazu a rôznym chorobám. V záhrade sa dobre zakorenila, na neutrálnej pôde sa cítila skvele. Mierne zalievanie prispeje k veľmi vysokému výnosu. Druh nedegeneruje až 10 rokov za sebou, tj Na rozdiel od väčšiny odrôd nie je možné Gourmand v tomto období presadiť a produktivita sa nezníži.

Pokiaľ ide o chov na predaj, je to celkom vhodné. Všeobecne platí, že odroda je univerzálna: táto jahoda sa môže používať na kompoty a konzervy, ako aj na jesť čerstvé a mrazené. Vôňa, ktorá sa pri kousnutí Gourmandov šíri vo vzduchu, je ťažko porovnateľná s ničím iným.

To znamená, že je správne ísť do obchodu, zbierať semená a po skončení sezóny (neskoré leto - skorý jeseň) ich zasiať. A na jar bude možné zozbierať dobrú úrodu.Komentáre:

 1. Osbeorht

  You have missed the most important.

 2. Hartley

  Plne zdieľam tvoj názor. Myslím, že je to skvelý nápad. úplne s tebou súhlasím.

 3. Deoradhain

  nemáš pravdu. Napíšte mi na PM.

 4. Dugul

  The futile work.

 5. Malashura

  Ospravedlňujem sa za zasahovanie ... Nedávno som tu bol. Ale táto téma je mi veľmi blízko. Je pripravený pomôcť.

 6. Ken'ichi

  A very precious message

 7. Labaan

  They are similar to the expert)))

 8. Osmar

  Prefíkane žmúrim, porovnávajúc fakty... *Napíšte správu