Návrh

Opis odrôd broskýň Ruby-4, Ruby-7 a Ruby-8


Ako si spomedzi najrôznejších druhov broskýň zvoliť najvhodnejšie pre pestovanie? Existuje mnoho hodných odrôd a jednou z najpopulárnejších je Ruby. Má niekoľko odrôd, ktorých opis je uvedený nižšie.

Charakteristická broskyňa Ruby-4

Je to odroda vyrobená vlastným spôsobom, chovaná v botanickej záhrade Nikitsky, veľmi atraktívneho vzhľadu vďaka veľkým jasným ovocím. To sa prejaví 2-3 roky po výsadbe. Vymeniteľná splatnosť nastane 10. až 15. júla. Strom je stredne veľký, s malou a zaoblenou korunou. Odroda má priemernú zimnú odolnosť a odolnosť proti chorobám nadpriemerná.

Plody sú veľké, vážia 150 až 200 gramov, so žltou pokožkou pokryté červenaním karmín. Buničina je žltá, šťavnatá, sladká a veľmi jemná. Ovocie sa používa čerstvé a na výrobu šťavy.

Charakteristická broskyňa Ruby-7

Odroda sa chová aj v botanickej záhrade Nikitsky. To sa prejaví za 2-3 roky. Plody dozrievajú do polovice augusta alebo začiatkom septembra. Strom je stredne veľký, koruna má tvar obráteného kužeľa. Odolnosť voči chorobám je o niečo nižšia ako odolnosť odrody Ruby-4 a proti mrazom je rádovo vyššia.

Plody sú veľké, pokožka je hladká, žltá, takmer úplne pokrytá červenaním. Dužina je žltá, červenkastá v blízkosti kože a kostí, sladká s kyslými tónmi. Broskyne sa môžu konzumovať čerstvé a tiež sa používajú na výrobu džemu, kandizovaného ovocia, želé.

Charakteristická broskyňa Ruby-8

Odroda je chovaná v Amerike. Začína prinášať ovocie v 3. roku po výsadbe. Zrenie nastáva v polovici alebo na konci augusta. Strom je stredne veľký, koruna je okrúhla. Plody sú menšie ako predchádzajúce odrody, ale odolnosť voči chorobám a mrazu je omnoho vyššia. Hmotnosť zrelého plodu je 150 - 170 g. Farba je žltá a karmínová červenka pokrýva povrch takmer úplne, čo potvrdzuje názov broskyne. Buničina je jasne žltá s výraznou sladkokyslou chuťou a silnou arómou. Plody sú vhodné na výrobu kandizovaného ovocia a džemu.

Porovnávacie charakteristiky odrôd

Než začnete hovoriť o výhodách a nevýhodách jednotlivých odrôd, mali by ste pochopiť, čo od broskýň chcete. Veľké a šťavnaté ovocie? Ľahká starostlivosť? Možno hľadáte odrodu s novou chuťou alebo ste sa rozhodli podnikať v oblasti pestovania broskýň, alebo ju plánujete použiť ako surovinu na výrobu akéhokoľvek produktu?

Ako sme zistili, odrody Ruby-4 a Ruby-7 môžu prinášať ovocie už v druhom roku a Ruby-8 - nie skôr ako v treťom. Ak teda chcete získať sladké ovocie z vlastnej záhrady, musíte byť trpezliví.

Ak žijete bližšie k severným regiónom, je lepšie zvoliť odrody Ruby-7 alebo Ruby-8: majú vyššiu odolnosť proti mrazu. Ruby-4 môže tiež koreniť s náležitou starostlivosťou: niektorí záhradníci pomáhajú stromom prežiť zimu obalením handier okolo kmeňov. Ak nemáte túžbu alebo príležitosť starostlivo sa starať o broskyňu, uprednostnite viac odrôd odolnejších voči mrazu.

Všetky tri druhy broskyne Ruby nie sú takmer náchylné na choroby, pričom Ruby-7 je najnižšia a Ruby-8 je najvyššia.

Každá z odrôd má svoje vlastné dozrievacie obdobie. Ak chcete plodinu dostať čo najskôr, vyberte broskyňu Ruby-4: dozrieva v júli. Zvyšok - rád neskôr: Ruby-8 - v auguste a Ruby-7 - v auguste alebo dokonca v septembri.

Z estetického hľadiska vyzerajú všetky tri odrody atraktívne. Ale ich chuť sa líši. Ruby-4 je najsladší, je vynikajúci ako čerstvý, tak vymačkaný. Pri Rubinovoy-7 sa do sladkosti pridáva jemná kyslosť, ktorá dodáva chuti korenie, takže tento typ je vhodnejší na výrobu džemu alebo kandizovaného ovocia. Ruby-8 má výraznú sladkokyslú chuť, preto je lepšie ho používať na výrobu kandizovaného ovocia a zaváranín.

Peach Ruby-8: vlastnosti odrody

Recenzie záhradníkov

Pokiaľ ide o odrodu Ruby, záhradníci sa delia na 2 tábory: niektorí dávajú prednosť 4. a 7. ročníku s tým, že sú sladší a majú skôr ovocie; iní pochvália 8. ročník - hoci sa prispôsobenie vyžaduje dlhšie, je menej náročné sa starať a šetrí tak čas a peniaze. Napriek kontroverzii je spätná väzba na všetky odrody pozitívna: každá má svoje výhody. Preto sa pri výbere zamerajte iba na svoje vlastné preferencie.