Inštrukcia

Malinová „Eurázia“: výhody a poľnohospodárska technológia

Malinová „Eurázia“: výhody a poľnohospodárska technológia


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Malinová „Eurázia“ je jednou z najvýraznejších odrôd opráv, ktorá vyniká na pozadí väčšiny bobuľových noviniek vďaka svojej veľkoplodej, vysokej úrode a mimoriadnej precocity. Túto domácu odrodu získali chovatelia VSTISP. Jeho opis je uvedený v štátnom registri Ruskej federácie.

Opis stupňa

Oprava maliny "Eurázia" - rôzne strednodobé dozrievanie a univerzálny typ využívania plodiny. Jedná sa o stredné, rovné rastúce kríky typu shtambovy, ukazovatele tvorby výhonkov sú priemerné. Dvojročné výhonky hnedej farby, rovné. Počet hrotov v dolnej časti výhonkov je významný a na vrchole sú hroty priemerné. Hroty sú ostré, ohnuté, s fialovým podkladom.

Ročné výhonky v záverečnej fáze vegetácie sú tmavofialovej farby. Voskový povlak je významný a dospievanie nie je silné. Listy veľkých rozmerov, zelené, pokrčené, so slabým krútením.

Kužeľové bobule s hmotnosťou od 3,6 do 4,5 g. Povrch bobule je malinovo-vínový, matný. Hustota zrelej buničiny je priemerná. Chuť je kyslá, bez silnej arómy. Hodnotenie podľa stupnice ochutnávky je takmer štyri body.

Chemické zloženie zrelých bobúľ:

  • priemerný obsah cukru je asi 7%;
  • priemerný obsah kyseliny je na úrovni 1,75%;
  • priemerný obsah vitamínu C nie je vyšší ako 35 mg%.

Ukazovatele priemernej produktivity za priaznivých pôdnych a klimatických podmienok a náležitej starostlivosti o plodiny bobúľ sú najmenej 134 - 136 kg / ha. Odolnosť voči suchu je pomerne vysoká. Tepelná odolnosť a náchylnosť na choroby a škodcov sú relatívne priemerné.

Raspberry Eurasia: Vlastnosti odrody

Výhody a nevýhody

Malinová odroda „Eurázia“ má veľké množstvo výhod, ktoré zvyšujú jej atraktivitu pre záhradníctvo v domácnosti, ako aj pre malé farmy:

  • veľké a krásne bobule;
  • štandardná rastlina s dekoratívnym a estetickým vzhľadom;
  • vynikajúca predajnosť a vhodnosť pre dopravu;
  • univerzálnosť využívania zozbieraných plodín;
  • nenáročnosť pri odchode;
  • vhodné na pestovanie v oblastiach s nedostatočne priaznivými pôdnymi a klimatickými faktormi;
  • nízke riziko poškodenia závažnými chorobami a rastlinnými parazitmi.

Odroda sa osvedčila ako vhodná na mechanizovaný zber.

Pravidlá vykládky

Oprava maliny Eurázia sa najlepšie vysadzuje na jar, ešte pred začiatkom vegetačného obdobia, približne týždeň po poslednom mraze. Pri kríkovej výsadbe sa na každý štvorcový meter umiestňujú tri až päť dobre vyvinutých sadeníc malín.

Odporúča sa pestovať sadenice zvyškových malín vo vzdialenosti 70 až 80 cm od seba. Na každej rastline by nemali zostať najviac štyri vyvinuté a silné výhonky, ktoré rastú z koreňového krku, a zvyšné výhonky sa musia odstrániť. Pred výsadbou musí byť pôda dobre hnojená organickou hmotou a humusom s drevným popolom, ako aj očistená burina.

Ak je to potrebné, vykoná sa predčasné vápnenie miesta. Veľkosť pristávacej jamy alebo priekopy by mala umožniť, aby sa koreňový systém čo najviac prispôsobil. Pôda po výsadbe okolo kríkov by mala byť hojne napojená a mulčovaná organickou hmotou.

Požiadavky na starostlivosť

Malina zvaná Eurázia nie je príliš náročná a rastie dobre pri vykonávaní väčšiny opatrovateľských činností. V suchých dňoch je potrebné zavlažovať pozdĺž brázd. Pred kvitnutím môžete posypať malinovými kríkmi. Po každom zalievaní sa odporúča uvoľniť pôdu.

Najmenej štyrikrát za sezónu je potrebné kŕmiť rastliny. Ako účinné hnojivá môžete použiť infúziu mulleínu alebo roztok vtáčieho trusu s prídavkom malého množstva popola. V zimnom období sa vykonáva prerezávanie výhonkov, čo umožní rastline zimu bez straty.

Odporúčame tiež prečítať si článok o odrodových vlastnostiach diamantových malín.

Recenzie záhradníkov

Odroda Eurasia je vysoko cenená a od záhradníkov dostáva kladné hodnotenie v dôsledku rovnomerného rastu biotopu kríka, ktorý je veľmi vhodný na pestovanie a vysoké výnosy. Veľké a husté bobule, ktoré majú vynikajúcu chuť, skoré a priateľské dozrievanie plodiny, tiež dostali veľmi vysoké známky. Z každej dospelej kríky bobúľ počas jednej plodnice môžete zhromaždiť až 2,6 - 2,8 kg plodiny.

Podľa odborníkov je táto odroda sľubná pre strojový zber. Rastlina je schopná vysokej produktivity bez ohľadu na pôdne a klimatické podmienky.

Ako pestovať remont maliny

Zrelé bobule sú schopné zavesiť na kríky týždeň bez toho, aby stratili svoje kvalitatívne vlastnosti. Zber je veľmi dobrý v čerstvej aj spracovanej forme. Bobule sa osvedčili pri hlbokom zamrznutí. Kmeňové rastliny majú vynikajúcu dekoratívnosť av posledných rokoch sa široko používajú v krajinnom dizajne.