Návrh

Holandský hybridný squash "Cavili f1"


Cuketa "Cavili f1" ("Cavili F1") je jedným z vedúcich svetových chovov. Plody tejto rastliny sú schopné tvoriť sa nezávisle, bez opeľovania hmyzom. Táto rastlinná plodina sa priaznivo porovnáva s mnohými druhmi zahraničného a domáceho výberu vysokej produktivity. Populárny hybrid, ktorý chovali holandskí chovatelia, je odolný voči suchu, produkuje však vysoko kvalitné plodiny iba za podmienky včasného a dostatočne hojného zavlažovania.

Opis a vlastnosti odrody

Cukor kultivar "Kavili f1" sa týka hybridných hybridných foriem určených pre ultra skoré masové rastlinné produkty. Produkt „Cavili F1“ má také výhody, ako je antenoskarpy, vysoké ukazovatele produktivity, predajnosť ovocia a dlhé ovocie. Hybridná forma je veľmi zrelá, a cuketa sa používa nielen pri domácom varení, ale aj pri konzervovaní. Opis hybridnej formy deklaruje odolnosť rastliny voči múčnatke a prezretému ovociu.

Cuketa svetlozelená, dĺžka 16-22 cm, atraktívny valcový tvar. Buničina je bielej alebo svetlozelenej farby, veľmi jemná a šťavnatá. Priemerná hmotnosť obchodovateľného ovocia je 310 g. Chuť a predajnosť ovocia sú vynikajúce.

Hybridná forma hojne prináša ovocie od začiatku leta do konca jesene. Prvá plodina je pripravená na zber mesiac a pol po výsadbe. Kríky sú kompaktné, ale výťažok s náležitou starostlivosťou je najmenej 7-9 kg na meter štvorcový.

Prevencia chorôb a škodcov

Rastlinná kultúra môže byť počas celého vegetačného obdobia negatívne a agresívne vystavená mnohým chorobám alebo škodcom, ktoré môžu nielen inhibovať rast a vývoj rastliny, ale tiež spôsobiť jej smrť.

Cuketa zahraničného výberu "Cavili f1" má dostatočnú odolnosť proti hlavným najbežnejším chorobám. Skúsení pestovatelia zeleniny však odporúčajú systematické ošetrenie rastlín na prevenciu a ponúkajú tiež úspešné spôsoby riešenia lézií:

  • proti roztoču môžete použiť striekané kríky cukety s cibuľovou infúziou, na ktorú by ste si mali vziať pohár nakrájanej cibule, lyžicu červenej papriky a kúsok nasekaného mydla na 10 litrov vody;
  • na ničenie vošiek sa odporúča používať ľudové liečivá alebo hotové prípravky „Iskra“, „Fosbetsid“, „Confidor“ a pri hromadnom usadzovaní škodcov je potrebné postrekovať karbofos;

  • postrek kríkov rastlinnej drene šedou koloidnou zmesou alebo zmesou Bordeaux vám umožní chrániť výsadbu pred poškodením antracózou;
  • v boji proti porážke rastlinnej kultúry múčnatkou umožňuje veľmi dobrý výsledok opeľovanie kríkov rastlinnej drene mletou sírou alebo postrekovanie „Topazom“ nariedeným v množstve jednej ampulky v 10 l vody so spotrebou jedného litra pracovného roztoku na 10 m výsadbovej plochy;
  • v prípade vážneho poškodenia rastlín peronosporózou alebo plesňou je povolené používať vysoko účinné prostriedky nápravy „Bariéra“ alebo „Oksikhom“.

Je dôležité dodržiavať správnu poľnohospodársku technológiu, ako aj striedanie plodín na mieste, hlboké vykopávanie pôdy na jeseň, čistenie a ničenie zvyškov rastlín, ako aj včasné odstraňovanie chorých rastlín z výsadieb. Pestovatelia zeleniny by mali pamätať na to, že je prísne zakázané pestovať cuketu po tekvicových plodinách vrátane tekvice, uhoriek, cukety a tekvice.

Navrhujeme tiež, aby ste sa oboznámili s odrodovými charakteristikami cukety "Aeronaut".

Recenzie záhradníci

Semenný materiál tekvice Kavili f1 sa po ošetrení Tiramom predáva, takže nie je potrebné ho vopred namočiť. Recenzie a hodnotenie záhradníkov tejto odrody sú veľmi vysoké. Pestovatelia zeleniny poznamenávajú, že plody majú veľmi jednotnú bielu dužinu s príjemnou a jemnou chuťou. Cuketová dužina je šťavnatá, takže ju možno jesť surovú alebo pridať do všetkých druhov šalátov. Skúsení letní obyvatelia odporúčajú zbierať ovocie po ich dĺžke 18 - 20 cm, avšak aj v prípade zarastania si plody zachovávajú svoju veľmi jemnú textúru.

Pri dodržaní vysokej opatrnosti v podmienkach vysokej poľnohospodárskej technológie dosahuje cuketa hmotnosť 1 kg alebo viac. Plod je zvlnený, čo umožňuje použitie čerstvých rastlinných produktov počas leta až do mrazov. Parthenocarpy umožňuje, aby hybrid bez prítomnosti opeľujúceho hmyzu vykazoval vysokú produktivitu a tvoril hojnú úrodu obchodovateľného ovocia.

Cuketa "Cavili f1": opis odrody

Zhromaždené cukety môžete uchovávať dlhšie ako dva mesiace. Hybridná forma reaguje na úrodnú pôdu a vrchný dresing a môže sa pestovať v domácej záhrade nielen na hrebeňoch otvoreného terénu, ale aj v skleníkových štruktúrach alebo skleníkoch.