Inštrukcia

Cuketa squash: charakterizácia odrôd a technológia výsadby osiva

Cuketa squash: charakterizácia odrôd a technológia výsadby osiva


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cuketa squash je jednou z najpopulárnejších odrôd v súčasnosti a záhradníci ju v širokom rozsahu využívajú vďaka značnému počtu výhod. Táto skorá zrelá zelenina je veľmi obľúbená v záhradníctve v strednom Rusku.

Odrôdová charakteristika a opis

"Tsukesha" sa vzťahuje na skorý, plodný, kompaktný a skladný squash. Má vynikajúcu chuť a vysoké ceny komodít. Vyznačuje sa vynikajúcou odolnosťou voči najbežnejším škodcom a chorobám.

Plody sú valcovitého tvaru, tmavozelenej farby, s malými bielymi škvrnami. Priemerná dĺžka cukety nepresahuje 30 - 35 cm s priemerom 12 - 13 cm. Povrch plodu je hladký. Buničina je biela, chrumkavá a veľmi jemná. Priemerná hmotnosť plodu je asi 0,9 - 1 kg.

Rastlina tvorí kompaktné a mierne rozvetvené kríky. Priemerné výnosy sa môžu pohybovať od 6,5 do 12,5 kg / m². Obdobie od výskytu sadeníc zeleniny po technickú zrelosť ovocia je asi 40 - 45 dní. Zvýšený obsah sušiny v rastlinnej dreni umožňuje úspešné využitie plodiny na morenie, ako aj na morenie a na všetky druhy domácej kuchyne.

Výsev osiva

Hlavným faktorom pri určovaní načasovania výsadby semien cukety je prítomnosť dobre zahriatej pôdy. Takáto zeleninová plodina, ako je cuketa, je pomerne náročná na kvalitné zloženie pôdy v lokalite. Preto je pred výsadbou nevyhnutné zlepšiť pôdu:

  • na plochách predstavovaných rašelinovou pôdou je potrebné vytvoriť humus alebo kompost, ako aj malé množstvo hlinitej pôdy;
  • v prípade piesočnatého substrátu sa počas vykopávania odporúča pridať sodnú pôdu, rašelinu, malé množstvo humusu a bežné drevené piliny;
  • ílovité a ílovité pôdy je potrebné obohatiť o zložky ako rašelina, humus, piesok a piliny.

Pôda pre pestovanie cukety by mala byť dobre vykopaná. Prednosť by sa mala venovať oblastiam s ľahkou pôdou, kde sa v predchádzajúcom roku pestovali plodiny, ako sú zemiaky, akékoľvek kapusta, cibuľa a strukoviny.

Vykládka sa vykonáva v závislosti od pôdnych a klimatických podmienok od prvej dekády mája do polovice júna. Technológia výsadby tekvice na hrebeňoch otvoreného terénu je pomerne jednoduchá a spočíva v dodržiavaní nasledujúcich pravidiel:

  • pred výsadbou by sa semená cukety mali namočiť do vody s prídavkom humátu draselného alebo nátriumhydridu;
  • semená môžete namočiť jeden deň do vody s pridaním nitrofósky a potom ich umiestniť na približne tri dni do vlhkej handričky;
  • hnojivá sa môžu aplikovať priamo na výsadbové otvory, pričom sa na tento účel používa humus, komplexné hnojivo a drevný popol;
  • štandardná vzdialenosť medzi pristávacími otvormi by sa mala udržiavať na úrovni 0,8 - 0,9 m so vzdialenosťou medzi radmi najmenej jeden meter;
  • Je veľmi dôležité príliš neprehlbovať materiál osiva, štandardná hĺbka je asi 4-6 cm.

Ďalšia starostlivosť o výsadbu zeleninových plodín spočíva v uvoľnení pôdy medzi radmi, burine, zalievaní, a ak je to potrebné, aj pri orovnávaní. Pre rastliny vo fáze kvitnutia a plodu sú potrebné hojné zavlažovacie opatrenia.

Tipy a recenzie záhradníkov

Mnoho záhradkárov a pestovateľov zeleniny opustilo tkanie odrôd cukety v prospech kompaktnejších druhov kríkov, vrátane kultivaru cukety. Recenzie na túto rozmanitosť rastlinnej kultúry sú veľmi dobré. Letní obyvatelia charakterizujú túto spoločnú odrodu kríkov, pretože kombinujú vysokú mieru klíčivosti, vynikajúci výnos a vynikajúcu chuť ovocia. Kôra mladých cukiet tejto odrody je veľmi krásna, výrazná zelená, tenká a jemná.

Ako pestovať cuketu

V podmienkach otvoreného terénu na osobných pozemkoch v Moskovskom regióne av regiónoch s podobnými klimatickými parametrami produkuje Tsukesh veľmi atraktívne a rovnomerne veľké plody, ktoré sú ideálne na prípravu mnohých jedál, konzervovanie na zimu a skladovanie.