Tajnosť

Najlepšie zimné odrody hrušiek

Najlepšie zimné odrody hrušiek


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odrody zimných hrušiek, spolu s jesennými odrodami, poteší záhradníkov a spotrebiteľov s výraznou chuťou a výraznou sviežosťou dužiny. V období jeseň - zima je možné získať nielen vysokú, ale aj dokonale skladovanú ovocnú plodinu. Spravidla sú tieto odrody najviac mrazuvzdorné v zimnom období a dužina zrelých hrušiek je veľmi chutná, šťavnatá a aromatická.

Vlastnosti a vlastnosti

Podľa podmienok dozrievania úrody a spotreby ovocia sú všetky odrody hrušiek rozdelené do troch hlavných skupín:

  • v lete;
  • jesene;
  • zime.

Výber odrody by nemal závisieť iba od vkusu záhradníka. Malo by sa zohľadniť, aké pôdne a klimatické podmienky prevládajú v oblasti pestovania ovocných porastov.

Odrody zimných hrušiek sa vyznačujú stabilnou produktivitou a zvýšenou odolnosťou proti mrazu. Aby sa získali bohaté a vysokokvalitné plodiny na pestovanie zimných odrôd, je potrebné používať úrodnejšie, voľnejšie a dobre navlhčené pôdy. Hruškové alebo ílové pôdy nie sú kategoricky vhodné na pestovanie neskorých odrôd hrušiek. Okrem toho, hĺbka podzemnej vody by mala presiahnuť 50 cm, v opačnom prípade by jesenné dažde narušili koreňový systém ovocných porastov.

Na získanie úplnej plodiny sú potrebné najmenej štyri teplé mesiace s priemernou dennou teplotou najmenej 16 - 18 stupňov tepla. Pre úplný rast a vývoj zimných hrušiek má veľký význam dodržiavanie optimálnych podmienok vlhkosti a teploty.

Všetky zimné odrody hrušiek sa zvyčajne klasifikujú ako neskoré, čo znamená dozrievanie ovocia okolo októbra. Stupeň úplnej zrelosti hrušiek sa vyskytuje priamo na strome, preto sa zber vopred neodporúča. Predčasný zber neskorých odrôd často spôsobuje výrazné zníženie chutnosti ovocia.

Medzi špeciálne výhody zimných odrôd patrí možnosť veľmi vysokého využívania úrody. Hrušky niektorých odrôd si dokonale zachovávajú svoju chuť a predajnosť až do jari, pokiaľ sa v obchode s ovocím vytvorí optimálna mikroklíma a plodina sa správne uskladní.

Hrušky: neskoré odrody

Názov a opis najlepších odrôd

Ruskí záhradníci sú veľmi pozitívni v prípade neskorých odrôd hrušiek a v našej krajine sa často používa veľa odrôd. Osobitnú pozornosť letných obyvateľov priťahujú také odrody, ako sú "Winter Glazkova", "Dekanka", "Golden", "Red-faced", ako aj niekoľko odrôd Bere.

Na trhu sadivového materiálu sa pravidelne objavujú nové a veľmi sľubné odrody zimných hrušiek, ktoré sú schopné zaručiť vysokú produktivitu ovocných sadov a vynikajúcu kvalitu zberanej plodiny. Väčšina záhradníkov pozná názvy a charakteristiky najpopulárnejších odrôd a odrody uvedené v tabuľke nižšie je možné klasifikovať ako najlepšie.

názovOvociemäsoVýhody a nevýhodyskladovanie
"Saratovka"Stredná, 180 g, žltá so začervenanímOlejovitý, biely, bez adstringencieZima odolná. Skvelá chuťDo februára
"Kondratevka"Hruška, žltá s nápadnou oranžovou farbou v oblasti stonky, s hmotnosťou do 210 gŽiadna skalnatosť, veľmi šťavnatá a mastnáZvýšené výnosy, zimná mrazuvzdornosť a stabilné ročné ovocieDo januára
"Pass Crassan"Okrúhle alebo bergamotoidné, zlatožlté, s jemným začervenaním a malými bodkamiBiela žltá farba s bohatou šťavnatosťou a sladkosťou je mierne kyslá a jemná adstringenciaNedostatočná zimná odolnosť, vysoké nároky na teplo a zloženie pôdypredĺžená
„Májový deň“Docela veľká, väčšinou zelená, ktorá sa počas skladovania zmení na zelenkavo žltú

Smotanová, aromatická, s príjemnou koláčovou chuťouVysoká zimná mrazuvzdornosť a odolnosť voči mnohým plesňovým infekciámAž 250 dní
"Rossoshanskaya Late"Veľké, až 370 g, zelenkavé sfarbenie. Vo fáze úplného dozrievania je farba žltá

Krémová, má príjemnú a šťavnatú chuťVysoká predajnosť, zvýšená odolnosť v zime. Môže byť ovplyvnená hubovou infekciouTri až štyri mesiace
„Bieloruské oneskorenie“Stredná, zelená, ktorá sa počas skladovania mení na oranžovožltúBiela, chutí sladka s mierne kyslou farbouPlodnosť a vysoká zimná odolnosť. Pozorovaná frekvencia plodeniaDo februára až marca
"Lira"Zelená s hmotnosťou najviac 210 gBiela, sladkáSkorá zrelosť a pravidelné ložisko. Nízka odolnosť proti mrazu

Do decembra

"Vlastenecká"Viac ako stredná alebo veľmi veľká hruškovitá, zelenkavá žltáKrémová farba, veľmi šťavnatá, má veľmi dobrú kyslú chuťOtužilosť v zime, skorá zrelosť a vynikajúce ovocné vlastnostipredĺžená
"Josephine Mechelskaya"Malá veľkosť, svetlo žltá s jemným začervenanímTopenie, šťavnaté nažltlé. Chuť je veľmi chúlostivá, s výraznou kyslosťou.Vysoká odolnosť proti chrastavitosti a vynikajúca zimná odolnosť. Nie príliš vysoké výnosyNedostatočne dlhá skladovateľnosť

Dátumy a pravidlá zberu

Pokiaľ ide o načasovanie a pravidlá zberu, prístup záhradníka by sa mal zamerať predovšetkým na odrodové charakteristiky, ako aj na poveternostné a pôdne podmienky v pestovateľskej oblasti. Odporúča sa odstrániť zimné odrody v posledných desiatich dňoch septembra alebo v prvých októbrových dňoch. Plody v čase zberu sa vyznačujú absolútnou tvrdosťou. Stupeň zrelosti spotrebiteľa nastáva niekoľko týždňov po zbere.

Spravidla sa takéto odrody vyznačujú dostatočnou prepraviteľnosťou plodiny na veľké vzdialenosti. V horúcom a suchom počasí zrenie hrušiek zrýchľuje. V daždivom a chladnom počasí sa dozrievanie ovocia môže oneskoriť o niekoľko týždňov.

Hrušky sa musia zbierať veľmi opatrne, pretože silný tlak spôsobuje stmavnutie dužiny a poškodenie plodov. Nemôžete oddeliť vankúše ani vytiahnuť stonky ovocia. Zber musí začať na spodku koruny. Úložný štít podlieha iba suchému ovociu bez poškodenia a deformácie.

Navrhujeme tiež, aby ste sa oboznámili s vlastnosťami pestovania hrušky s jemnosťou.

Zimné skladovanie ovocia

Zberané plodiny je dosť ľahké udržať v zime. Plody sa spravidla ukladajú do pivníc a pivníc. Optimálny režim skladovania je teplota nie vyššia ako + 1 - 2 ° C s relatívnou vlhkosťou 90 - 95%. Najrýchlejšie ochladenie ovocia po zbere je veľmi dôležitou podmienkou pre dlhodobé skladovanie ovocia.

Hrušky z tak populárnych zimných odrôd ako napr „Bergamot Esperin“ a "Dekanka zima" pri teplote skladovania v rozmedzí od -1 do 0 ° C dozrievajú pomerne pomaly a až do konca doby skladovania si zachovávajú pevnú konzistenciu buničiny a zelené sfarbenie pokožky.

Aký druh hrušky si vybrať

Rôznorodosť zimných odrôd umožňuje záhradníkom vybrať si najvhodnejší spôsob, berúc do úvahy osobné preferencie a podmienky pestovania. Dodržiavanie podmienok zberu a skladovania ovocia vám umožní vychutnať si ovocie do polovice zimy.