Návrh

Obsahuje malinovú odrodu "Brusvyana"


Opravy malín "Brusvyana" boli chované domácimi chovateľmi. Charakteristickým rysom tejto ruskej odrody je schopnosť bobuľovín niesť ovocie niekoľkokrát v jednej sezóne.

Opis stupňa

Pre odrodu "Brusvyana" je charakteristická tvorba vysokých stromovitých kríkov. Priemerná výška rastliny je 1,8 - 2,2 m. Vynikajúca tvorba výhonkov a silné vetvenie sú pozorované v podmienkach vysokej poľnohospodárskej technológie. Výstrely sú silné, silné, vzpriamené, s malým počtom hrotov.

Výhodná poloha výhonkov vo veľkej miere uľahčuje údržbu vegetatívnych rastlín a zber úrody. Prvé plodné obdobie je v júni. Viac hojnej tvorby bobúľ začína v polovici augusta a pokračuje až do prvého výrazného mrazu. Počas sezóny môžete s náležitou starostlivosťou získať tri úrody zrelých a vysokokvalitných bobúľ. Úroda v prvom letnom mesiaci sa vytvára na dvojročných výhonkoch. Plod v auguste je pozorovaný na mladých výhonkoch aktuálnej sezóny.

Malina "Brusvyana": vlastnosti odrody

Bobule na zvyšných malinách tejto odrody sú veľmi veľké, jasne červenej farby, s hmotnosťou najmenej 7-12,5 g, a niekedy aj viac. Znalci plodov s jemnou dužinou a sladko-kyslou chuťou často uprednostňujú odrodu Brusvyana. Celkový výťažok z každého puzdra je 6 až 7 kg. Zberané plodiny sa môžu prepravovať bez rizika straty obchodného vzhľadu bobúľ. Odroda maliny Brusvyana sa odporúča pestovať v polovici októbra alebo apríla po dostatočnom zahriatí pôdy.

Výhody a nevýhody

Maliny ruských chovateľov pod názvom "Brusvyana" má mnoho výhod, ktoré určujú relevantnosť a popularitu tejto odrody:

  • hustota buničiny z bobúľ umožňuje využívať úrodu na varenie džemu, kompotov a na prepravu bobúľ za účelom ďalšieho predaja;
  • dozreté bobule majú zarovnaný tvar a veľkosť, majú veľmi produktívny vzhľad;

  • znaky obdobia plodenia minimalizujú potrebu použitia silných chemikálií na ochranu pred malinovým chrobákom a komárom;
  • silné a silné výhonky sú priame a dokážu udržať smer bez podpery a štruktúr mreží;
  • vhodnosť na pestovanie na komerčné účely kvôli prítomnosti vynikajúcej chuti a vizuálnej príťažlivosti;
  • Odroda patrí do kategórie vysoko výnosných plodín a vytvára plodiny dvakrát v jednej sezóne.

Ako väčšina odrôd určených na opravu, aj maliny Brusvyana potrebujú dobre oplodnené a úrodné pôdy, ako aj poľnohospodárske postupy vrátane zavlažovania a úpravy vrchných plôch.

Poľnohospodárska technológia

Oprava malín "Brusvyana" má dosť vysoké agrotechnické údaje. PPri kultivácii na takmer akomkoľvek type pôdy a bez ohľadu na klimatické podmienky je výnos deklarovaný pôvodcom odrody dokonale zachovaný.

Ak sú však rastliny vysadené v podmienkach výrazného tieňovania, celkové ukazovatele produktivity veľmi trpia av zime je možné dokonca zamrznúť alebo úplne uhynúť apikálna časť výhonkov. Vzhľadom na vysokú výšku by mala byť štandardná vzdialenosť medzi kríkmi počas výsadby najmenej 1,5 ma v uličke väčšia ako 2,5 až 3 m.

Optimálne mikroklimatické podmienky v mieste pestovania umožňujú dosiahnuť vysokú produktivitu. Na pestovanie odrody Brusvyana je potrebné izolovať miesto, ktoré v lete akumuluje slnečné teplo a ktoré je v zime chránené pred studeným vetrom. Na úplnú tvorbu dvoch plodín za sezónu sa odporúča použiť zavlažovací systém.

Hlavnou starostlivosťou o maliny je pravidelná kontrola výhonkov a včasné odstránenie nadmerného rastu na kríkoch. Je dôležité včas zásobovať organickými látkami, ako aj komplexmi fosforu a draslíka. Polievanie by malo byť pravidelné a hojné. Po zalievaní alebo daždi je potrebné pôdu uvoľniť. Optimálne podmienky a zachovanie pôdnej vlhkosti sa dosiahnu mulčovaním pôdy okolo kríkov.

Navrhujeme tiež, aby ste sa oboznámili s technológiou výsadby malín zákopovým spôsobom.

Recenzie a odporúčania letných obyvateľov

Malina "Brusvyana" je veľmi populárna a stala sa obľúbeným miestom mnohých záhradníkov. Dužina bobule je sladká, kyslá, voňavá a nasýtená, preto sú hodnotenia chutí tejto odrody mimoriadne pozitívne.

Ako sa starať o maliny

Letní obyvatelia, ktorí pestujú túto odrodu, ju opisujú ako bobule s hmotnosťou do 7 - 8 g, s výhonkami hrubými 1,5 cm a výnosom aj pri vysokej poľnohospodárskej technológii, nie viac ako 4 kg z kríka. Pri prvom plodení sú bobule veľké, chutné a prenosné. Maliny tejto odrody majú vynikajúcu schopnosť tvoriť výhonky. Skúsení záhradníci odporúčajú viazať výhonky, čo úplne eliminuje poškodenie rastlín následkom nárazového vetra.