Inštrukcia

Diamant „Malina“ - vysoko kvalitný opravný stupeň

Diamant „Malina“ - vysoko kvalitný opravný stupeň


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Malinový diamant je chovaný chovateľom I.V. Kazakovom a spolu s ďalšími odrodami získanými Ivanom Vasilievičom má veľké množstvo pozitívnych vlastností. Vysoko výkonná opravárenská odroda je súčasťou štátneho registra pre stredný región. Držiteľom patentu je GNU VSTISP. Nízkorozpočtová a ekologická pestovateľská technológia ju robí obľúbenou medzi domácimi záhradníkmi.

Opis stupňa

Remontantny malinový "diamant" tvorí pomerne rozľahlé kríky. Priemerná výška rastliny zriedka presahuje 1 - 1,2 m. Listy majú jednotnú zelenú farbu. Líšia sa v nevýznamnom zvlnení s prítomnosťou ostrých zubov na okrajoch. Jednoročné výhonky majú červenkastú farbu s prítomnosťou značného množstva voskového povlaku a nedostatočne výrazný hrot, pre dvojročné výhonky je charakteristická svetlo hnedá farba a mierne tŕň.

Bobule sú relatívne stredne veľké a vážia najviac 4 - 4,5 g. Povrch je bohatý na fialovú s veľmi výrazným leskom. Chuť je vynikajúca. Bobule sú sladké, mierne kyslé. Vôňa dužiny je príjemná, ale nie príliš výrazná. Bobule sú šťavnaté, ale počas zberu nie sú náchylné na zmäkčenie, vhodné na prepravu.

Hodnotenie chuti je 4,3 bodu. Odroda s náležitou starostlivosťou dokáže preukázať veľmi dobré ukazovatele produktivity. Za prítomnosti priaznivých pôdnych a klimatických podmienok z každého kríka môžete získať úrodu 3-3,2 kg plodov s vysokou výnosnosťou. Vrchol dozrievania sa vyskytuje začiatkom augusta a trvá do konca jesene. Rastlina má strednú odolnosť voči vysychaniu z pôdy a vyznačuje sa zvýšenou odolnosťou voči zvýšenej teplote, čo umožňuje kultiváciu odrody v južných oblastiach.

Raspberry Diamond: Rysy odrody

Pristátie

Opis odrody Brilliantovaya malín charakterizuje rastlinu, ktorá potrebuje správnu výsadbu a náležitú starostlivosť. V prostrednom pruhu je možné pestovať malinové sadenice nielen na jeseň, ale aj na jar. Kríky remontantných malín vysadených na jednom mieste môžu prinášať ovocie hojne niekoľko rokov, takže k otázkam prípravy miesta je potrebné pristupovať veľmi zodpovedne.

Maliny sa musia vysádzať v oblastiach s podzemnou vodou vzdialenou viac ako 1,2 m od povrchu. Malina rastie dobre a plne sa vyvíja iba v dobre osvetlených oblastiach. Je potrebné vykonať hnojenie a hĺbkové vykopávanie pôdy.

Pred výsadbou je vhodné skrátiť výhonky na sadivových rastlinách na výšku 20 - 25 cm, výsadbová jama by mala mať veľkosť najmenej 30 x 30 cm. Kríky je nutné zasadiť za daždivého počasia alebo večer, s uličkami najmenej 1,7 - 1,8 metra a so vzdialenosťou v rade 0,6 až 0,7 cm. Po výsadbe sa rastliny musia naliať rýchlosťou jedného vedra do dvoch vysadených kríkov, po ktorých sa odporúča vysádzať výsadbu.

Pravidlá a podmienky orezávania

Rovnako ako väčšina bobúľ rastlín, aj brilantné maliny by sa mali systematicky správne orezávať. Presné načasovanie závisí od počasia a klimatických podmienok v rastúcom regióne. Celkovo vzaté prerezávanie malín môže byť formatívne, sanitárne alebo proti starnutiu.

Po plodení maliny odrezali celú vzdušnú časť plodných výhonkov. Musíte odstrániť vrcholy ročných výhonkov, dvojročné výhonky, ako aj mladých a slabých potomkov, ktorí nie sú schopní prežiť zimné mrazy. Na jar je potrebné vykonať sanitárne orezávanie zvyšných malín. Udalosť sa uskutoční hneď po dosiahnutí výhonkov rastliny vo výške 40 - 50 cm. Jarné prerezávanie malín opravnej odrody je zamerané na redistribúciu výživy a jej nasmerovanie na púčiky a kvetenstvo rastliny.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom popíšeme malinovú podväzkovú technológiu.

Recenzie letných obyvateľov

Maliny zvané „Diamond“ sa podľa záhradníkov a záhradníkov vyznačujú odrodou s vysokou tepelnou toleranciou a priemernou toleranciou sucha. Bobule sú veľmi krásne, s výraznou brilanciou, vďaka ktorej bolo možné ich porovnávať s diamantmi.

Odroda vykazuje veľmi dobrú mrazuvzdornosť a zimy dobre pri teplotách -24 ° C. Odroda sa však najčastejšie vyskytovala v chernozemských oblastiach. Mnoho záhradkárov a majiteľov malých fariem túto odrodu oceňuje a odporúča ju na pestovanie na osobnú spotrebu a na účely jej ďalšieho predaja ako bobuľoviny na trhu.

Ako sa starať o maliny

Bohužiaľ odolnosť odrody proti mrazu nie je príliš vysoká na to, aby odolala silným mrazom v niektorých regiónoch. Na Sibíri, v severovýchodnom Rusku a Urali by sa výhonky mali ohýbať a zakrývať. Pri pestovaní na osobných pozemkoch v oblastiach ohrozených mrazom sa také opatrenia vyžadujú.