Nápady

Jahodová „Sýria“: charakteristika a pestovanie talianskych vysoko produktívnych odrôd

Jahodová „Sýria“: charakteristika a pestovanie talianskych vysoko produktívnych odrôd


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jahodové odrody „Sýria“ sú medzi záhradníkmi a záhradníkmi pomerne populárne a patria medzi najlepšie odrody s priemerným časom zrenia chované talianskymi chovateľmi. V polovici sezóny, univerzálna, s vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami, bola odroda záhradnej jahody „Sýria“ pestovaná v Cesene na poliach talianskej spoločnosti „New Fruits“.

Opis a charakteristika

Jahody alebo záhradné jahody, Sýria, majú stredne veľké bobule. Štandardná priemerná hmotnosť obchodovateľných plodov nepresahuje 22 - 23 g. Bobule pretiahnutého pravidelného kužeľovitého tvaru, s pomerne hustou dužinou a vysokou mierou prenosu. Chuť dobre. Chuť je sladkokyslá, veľmi intenzívna. Ukazovatele výkonnosti odrody sú veľmi vysoké. Bobule sú odolné voči dažďom a najbežnejším chorobám.

Kríky sú veľmi silné. Podľa opisu pôvodcu sa odroda vyznačuje rezistenciou na väčšinu plesňových chorôb, existuje však citlivosť na bakteriálne choroby. Jahodová Sýria je prispôsobená na pestovanie v kontinentálnych klimatických podmienkach.

Jahodová "Sýria": vlastnosti odrody

Funkcie vykládky

Jahodová „Sýria“ alebo „Sýria“ sa môže pestovať zo semien aj pomocou hotových sadeníc. Miesto pristátia musí spĺňať tieto požiadavky:

 • miesto pre jahody alebo záhradné jahody by malo byť hladké a dobre osvetlené bez prítomnosti vysoko položenej podzemnej vody;
 • agronómovia odporúčajú upustiť od pestovania záhradných jahôd v oblastiach, kde raz narástli jahody a paradajky a zemiaky;
 • pôda by mala mať dostatočnú ľahkosť a drobivosť, mala by byť zároveň priedušná a dostatočne vlhká;

 • pre pestovanie záhradných jahôd sú najlepšie mierne kyslé pôdy, vhodné sú najmä piesčité hlinité pôdy a hlinité pôdy, ktoré obsahujú optimálne množstvo živín a humusu;
 • pri nedostatočných ukazovateľoch plodnosti sa hnojivo aplikuje približne dva mesiace pred výsadbou alebo malé množstvo humusu s drevným popolom sa naleje priamo do výsadbových otvorov.

Optimálne je dvojprúdové pristátie. Pri nedostatočnom sadeníc sa záhradné jahody môžu pestovať riedko v radoch po asi 40 - 50 cm Pri výsadbe by hĺbka otvoru mala zodpovedať veľkosti koreňového systému rastliny, čo umožní správne umiestnenie a skráti adaptačné obdobie.

Tipy na starostlivosť

Jahodová „Sýria“ sa vzťahuje na komerčné odrody a vyžaduje si kvalitnú a náležitú starostlivosť počas celého vegetačného obdobia:

 • ako účinné ošetrenie jarných záhradných jahôd môžete použiť „Fitosporin“, „Tiovit Jet“ alebo „Gupsin“;
 • zalievanie sa vykonáva teplou vodou (večer) a ich objem a množstvo závisí od ukazovateľov pôdnej vlhkosti a štádia vývoja rastlín;
 • najlepšia produktivita sa pozoruje pri použití systému na zavlažovanie kvapiek, ktorý umožňuje nielen aplikovať prísne odmerané množstvo vody, ale tiež kŕmiť špeciálnymi tekutými hnojivami;
 • ak sa má mulčovať hrebeň jahody s hnojom, potom je pred týmto postupom potrebné pridať minerálne hnojivá v množstve 15 g síranu amónneho a 40 g superfosfátu na meter štvorcový výsadby;
 • Jahodové hrebene by sa mali pravidelne čistiť od burín a ornica by sa mala dobre uvoľňovať.

Po plodení jahodová rastlina vytvára vegetatívnu hmotu potrebnú na kladenie ovocných pukov, ktoré sa inicializujú na jeseň a prispievajú k tvorbe plodiny na budúci rok. Preto je potrebné v jesennom období hnojiť jahodové kríky komplexnými hnojivami a pri pestovaní v severných oblastiach chrániť rastliny smrekovými konármi alebo dobre vysušenou slamou. Dobrého účinku sa dosiahne tým, že sa agrofibre použije ako prístrešok na zimné obdobie, ktorý chráni jahodové kríky nielen pred nízkymi teplotami, ale aj pred skorým jarným otepľovaním.

Po prečítaní príslušného článku o našom zdroji sa môžete dozvedieť viac o vlastnostiach pestovania jahôd odrody Selva.

Ako pestovať jahody

Recenzie záhradníkov

Jahodová odroda „Sýria“ z talianskeho výberu tvorí úrodu v počiatočných fázach a podľa záhradníkov je veľmi vytrvalá a chutná. Toleruje skladovanie a prepravu. Je vhodný na pestovanie ako bobule na trhu a má tiež schopnosť byť použitý ako čerstvý, tak na spracovanie. Spočiatku musíte byť pripravení na skutočnosť, že v roku výsadby záhradných jahôd bude málo plodov: na každom jahodovom kríku sa vytvorí asi 2 - 3 bobule alebo vôbec nebude. Najvyššie výnosy sa zaznamenávajú v druhom roku pestovania.Komentáre:

 1. Kirr

  Thank you for this information, but I dare to add some criticism, it seems to me that the author overdid it with the presentation of the facts, and the article turned out to be rather academic and dry.

 2. Kevis

  I can recommend going to the site, where there is a lot of information on the topic that interests you.

 3. Brat

  Súhlasí, toto obdivuhodné posolstvo

 4. Addam

  Podľa môjho názoru sa mýlite. Som si istý. Poďme diskutovať. Pošlite mi e -mail v PM, budeme hovoriť.

 5. Meccus

  Yes, someone has a fantasyNapíšte správu