Návrh

Jahodový „med“: charakteristika odrody a tajomstvá riadneho pestovania


Jahodový „med“ alebo „med“ je veľmi obľúbený a patrí k odrodám krátkeho denného svetla, takže ovocné puky sa ukladajú v poslednej dekáde leta alebo začiatkom jesene. V polovici skorého dozrievania, bezúdržbovej, univerzálnej odrody záhradnej jahody „Honey“ sa v Amerike chovalo krížením známych a populárnych odrôd „Vibrant“ a „Holliday“. Odroda jahôd Honei je zaradená do štátneho registra Ruskej federácie a odporúča sa na pestovanie na osobných pozemkoch pre domácnosť v severnom Kaukaze a stredných regiónoch.

Vlastnosti triedy

Opis záhradnej jahody "Honei" od pôvodcu Výskumný ústav záhradníckeho a vinárskeho v oblasti severného Kaukazu je známy mnohým skúseným záhradníkom v našej krajine. Rastlina vytvára silné, vzpriamené a dobre listnaté kríky. Tvorba sekundárnych. Listy sú pomerne veľké, s priemernými vráskami a rebrovaním, dobre dospievajúce.

Kvitnúce bisexuálne, vyjadrené veľkými bielymi kvetmi, ktoré sa nachádzajú na nízkych a silných stopkách. Kvetenstvo sú polorozprestreté, viacvrstvové. Bobule majú pravidelný kužeľovitý tvar s výrazným krkom. Povrch je tmavočervený.

Buničina úplne zrelého červeného bobúľ, s dosť hustou textúrou, je šťavnatá. Chuť je veľmi dobrá. Chuť je kyslá, výrazná aróma chýba. V dôsledku testovania štátnej rozmanitosti zaznamenali priemernú produktivitu nad 104 - 106 kg / ha. Priemerná hmotnosť obchodovateľných plodov prvej plodiny je najmenej 20 g a hmotnosť plodov následných zberov je najmenej 16 g.

Odroda sa vyznačuje zimnou odolnosťou a je vyhlásená za veľmi odolnú proti vysokej teplote a suchu. Úroveň rezistencie na choroby a poškodenie hlavnými rastlinnými parazitmi nepresahuje štandardné ukazovatele.

Jahodový med: rastie

Výsevné pravidlá

Strawberry Honey získala tie najlepšie vlastnosti od rodičovského páru Vibrant a Holiday. Odroda, ktorú chovali americkí chovatelia v roku 1979, zakorenila v našej krajine a vysoko ju ocenili obyčajní záhradníci a poľnohospodári, ktorí na predaj profesionálne pestujú jahody.

Zo semien je ľahké pestovať dobre nesúce jahodové kríky. Ako výsadba je optimálne vhodná pôda pre kvetinové plodiny, ktoré musia vyplniť sadenice a dobre navlhčiť. Semená napoly zmiešané s obyčajným preosiatym pieskom sa starostlivo vysejú na vlhkú pôdnu zmes. Keď sa objavia dva alebo tri listy, sadenice sa veľmi opatrne potápajú.

Funkcie výsadby sadeníc

Na sadenie na otvorenom priestranstve sa používajú sadenice medu s najmenej piatimi listami. Pri výsadbe je veľmi dôležité správne určiť vzdialenosť medzi rastlinami, ktorá by nemala byť menšia ako 25 - 30 cm. Táto odroda nerastie veľmi dobre so zvýšenou vlhkosťou pôdy, a preto sa na nízkych miestach musia sadenice vysádzať na hrebeňoch vysokých 10 - 30 cm.

Pri výsadbe pripravených sadeníc sa odporúča dodržiavať tieto základné podmienky:

  • pristávacia plocha by mala byť rovnomerne alebo mala mať mierny sklon;
  • pôda v oblasti pod jahodami by mala byť mierne kyslá, dostatočne voľná a dobre hnojená;
  • výsadbové otvory by mali byť také veľké, aby sa v nich mohol ľahko umiestniť koreňový systém sadeníc jahôd;
  • Na hrebeňoch, na ktorých rástli paradajky alebo zemiaky, nemôžete pestovať záhradné jahody a najlepších predchodcov predstavuje horčica, šťava a cesnak;
  • pristátie by sa malo vykonávať v zamračenom dni a najlepšie zo všetkého - v daždivom počasí.

Po starostlivom vysadení záhradných jahôd do zeme je potrebné ich zaliať a mulčovať 5 cm vrstvou pilín alebo špeciálnym filmom. Výsadba záhradných jahôd na jeseň sa vykonáva v súlade s podobnými pravidlami, ale v prípade sadeníc by ste si mali zvoliť viac tienistú plochu.

Pestovateľská technológia

Hlavná starostlivosť o jahody odrody Honey na pozemku je obmedzená na pravidelné burenie burín, udržiavanie pôdy v uvoľnenom stave, kŕmenie a ochrana proti škodcom v súlade s nasledujúcimi pravidlami:

  • ako účinný zavlažovací systém pre pestovanie jahôd sa často používa moderná metóda odkvapkávania, ktorá šetrí čas záhradníka a racionálnejšiu spotrebu vody;
  • záhradné jahody nielen ničia, ale aj hojné zalievanie, a ako dozrievanie sa musí zredukovať počet zalievaní, aby bobule nehnijú;
  • ako hnojivo pre jahody sa odporúča používať tekutý mulleín s drevným popolom v množstve 10 l fermentovaného mulleinu a 100 g popola zriedeného teplou vodou;
  • v štádiu aktívnej vegetácie sa odporúča použiť na močovinu močovinu, ktorá by sa mala kombinovať s roztokom, ktorý obsahuje tekutý mulleín, vodu a síran amónny.

Jahodové hrebene bez mulčovacej vrstvy by sa mali vždy zbaviť buriny. Je veľmi dôležité vykonať včasné uvoľnenie ornice.

Možno vás bude zaujímať aj článok, ktorý pojednáva o vlastnostiach jahod Pandora.

Recenzie záhradníkov

Veľkoplodná a produktívna rozmanitosť skorého dozrievania medu sa vyznačuje predĺžením obdobia plodenia a vysokou produktivitou, vďaka ktorej sa v našej krajine stala veľmi obľúbenou. Recenzie a názory na odrodu "Honey" sú väčšinou veľmi pozitívne. Záhradníci ocenili kvalitu bobúľ a hlavné vlastnosti tejto odrody. Záhradná jahoda „Honei“ má veľmi vysokú zimnú mrazivosť a hladko sa pestuje na záhradných pozemkoch stredného pásu našej krajiny.

Vyberané bobule sa osvedčili nielen pre spotrebu v čerstvom stave, ale sú ideálne pre všetky druhy konzervovania v domácnosti. Plnohodnotná chuť sa však prejavuje výlučne v úplne dozretých bobúľach.

Ako pestovať jahody v netkanom krycom materiáli

Mnoho letných obyvateľov „Honey“ záhradných jahôd sa pestuje nielen na hrebeňoch otvoreného terénu, ale aj vo visiacich kvetináčoch naplnených úrodnou, výživnou pôdou, ktorá má dobrú priepustnosť pre vzduch a vodu. Odroda nevyžaduje dlho aktualizované výsadby. Keďže „Honey“ patrí medzi nenáročné odrody, má dobrú odolnosť voči rôznym nepriaznivým faktorom, je optimálne vhodný na kultiváciu v usadlostiach začiatočníkov a neskúsených záhradníkov.