Inštrukcia

Hruška „nežnosť“: vlastnosti odrody a charakteristiky výsadby

Hruška „nežnosť“: vlastnosti odrody a charakteristiky výsadby


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hruška pod veľmi symbolickým názvom „Tenderness“ sa používa nielen na čerstvú spotrebu, ale aj na výrobu vysoko kvalitných spracovaných výrobkov vrátane duseného ovocia, štiav a konzerv.

Odroda bola vyšľachtená známymi letnými obyvateľmi a záhradníkmi našej krajiny, chovateľmi P. N. Yakovlev a S. P. Yakovlev v dôsledku práce na krížení Lukaševovej hrušky s názvom „Toma“ s veľmi obľúbenou odrodou „Favorite Klappa“.

Na pestovanie tejto odrody sú optimálne vhodné regióny Tambov, Ryazan, Tula, Kaluga, Penza, Uljanovsk, Čeľabinsk a Kuibyshev, ako aj územie celého moskovského regiónu. Práve tu existuje vysoký výnos, ako aj najnižšie riziko, že budú postihnuté najškodlivejšími chorobami a rastlinnými parazitmi.

Opis a odrodové charakteristiky

Hrušky odrody "nežnosť" sú silné, so vzácnou korunou. Rastliny vstupujú do ovocnej fázy približne vo štvrtom roku po výsadbe na stálom mieste.

Plody sú veľké. Priemerná hmotnosť obchodovateľného ovocia sa môže meniť od 155 do 205 g. Plody sú jednorozmerného, ​​okrúhleho tvaru vajcovitého tvaru. V štádiu zberu má šupka ovocia zelenožltú farbu. Pre slnečnú stranu je charakteristická prítomnosť slabého červenania.

Vyzretá dužina má veľmi dobrú, kyslú chuť a jemnú a šťavnatú štruktúru. Zrenie ovocia sa vyskytuje v poslednej dekáde augusta alebo v prvých septembrových dňoch.

Dodržiavanie režimu skladovania vám umožní uložiť plodinu do polovice októbra. Odroda má dostatočnú zimnú odolnosť a vytvára vysoké výnosy. Veľmi dobre zavedené pri pestovaní v pôdnych a klimatických podmienkach, záhradníctve stredného pásu našej krajiny.

Ako zasadiť hrušku

Funkcie jarnej výsadby

Pri pestovaní odrody hrušiek „nežnosť“ by ste mali venovať pozornosť skutočnosti, že na jar je najlepšie vysadiť sadenice podľa požiadaviek technológie:

  • Kvalitatívne vlastnosti a ukazovatele výživy pôdy sú veľmi dôležité pre pestovanie hrušiek, takže pôda na pestovanie ovocných stromov by nemala byť len priedušná a priepustná, ale mala by byť tiež voľná a obohatená o všetky potrebné živiny;
  • príprava pôdy pred výsadbou zahŕňa také činnosti, ako je hĺbkové vykopávanie pôdy, odstraňovanie všetkých burín a (ak je to potrebné) vápnenie;
  • štandardná hĺbka výsadbovej jamy na ílovitých pôdach by mala byť najmenej 100 - 120 cm s priemerom 60 - 80 cm av oblastiach predstavovaných rašelinovou pôdou môžu byť rozmery výsadbovej jamy mierne menšie;

  • Pred výsadbou sadeníc hrušiek musí byť do spodnej časti pristávacej jamy vtlačený drevený kolík, ktorého výška je približne pol metra;
  • dve tretiny zmesi živín v pôde, ktorá pozostáva z rašeliny, humusu, úrodnej pôdy s prídavkom drevného popola a superfosfátu, sa musia naliať do výsadbovej jamy;
  • sadba pripravená na výsadbu by sa mala dôkladne umiestniť do výsadbovej jamy a uistiť sa, že koreňový systém je úhľadne vyrovnaný a koreňové hrdlo sadenice je 5 cm nad povrchom pôdy.

Po výsadbe sa sadenice priviažu na drevený kolík a tiež sa hojne zalievajú. Aby sa znížila spotreba vody a znížilo potrebné zavlažovanie, pôda sa melie pilinami, rašelinou alebo zhnitou humusovou hmotou.

Možno vás bude zaujímať aj článok o Pear Rich.

Tipy a recenzie letných obyvateľov

Hruška "nežnosť" podľa mnohých záhradníkov plne zodpovedá opisu odrody, ako aj jej názvu a tvorí krásne ovocie s veľmi šťavnatou, jemnou, aromatickou, sladkou a kyslou chuťou. Otužilosť v zime je pomerne vysoká, takže ovocné výsadby nevyžadujú veľmi starostlivú prípravu na zimné obdobie.

Jednou z výhod tejto odrody je jej vynikajúca odolnosť proti porážke ovocných porastov chrastou.

Podľa záhradkárov a letných obyvateľov je výnos tejto odrody veľmi dobrý a dosahuje asi 40 - 42 kg z každej dospelej rastliny. V teplotných podmienkach pivnice av súlade s režimom vlhkosti sa úroda môže zachovať až do januára, ale zároveň sa často zhoršuje chuť ovocia.

Ako prerezávať hrušky na jar

Pri pestovaní sa záhradníkom a záhradníkom odporúča, aby venovali pozornosť skutočnosti, že odroda v suchých rokoch reaguje extrémne negatívne na nedostatočnú vlhkosť pôdy v blízkosti stoniek, takže zavlažovacie opatrenia, najmä v období kvitnutia a vytvárania ovocia, by mali byť čo najpočetnejšie alebo najpravidelnejšie.