Dom a záhrada

Hruška "bohatá" od chelyabinských chovateľov

Hruška "bohatá" od chelyabinských chovateľov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hruška "Rich" patrí do kategórie zimných odrôd, ktoré sa osvedčili pri pestovaní v pôdnych a klimatických podmienkach stredného Ruska. Opis odrody poskytli chelyabinskskí chovatelia a charakterizuje ju ako vysoko výnosnú, s vynikajúcimi ukazovateľmi stability a kvalitného ovocia.

Opis a vlastnosti odrody

Bohatá hruška tvorí stredne veľké stromy s polopriestrelnou korunou. Plody veľkej alebo veľmi veľkej veľkosti, priemerná hmotnosť na úrovni 185 - 235 g. Tvar je okrúhly. Krycie sfarbenie je žlté. Chuť buničiny je veľmi dobrá. Chuť je sladká a jemná.

Zber sa uskutočňuje približne v polovici októbra. Plody nepotrebujú ďalšie zrenie. Skladovateľnosť úrody je dosť dobrá. V závislosti od ukazovateľov teploty a vlhkosti si hrušky zachovávajú svoju prezentáciu a dobrú chuť tri mesiace. Výraz „bohatý“ sa vzťahuje na obľúbené odrody s vysokou zimnou odolnosťou a vysokou výnosnosťou s ročným rodením.

Pôda na výsadbe sadeníc hrušiek musí byť nevyhnutne čo najmenšia, aby sa zabezpečila optimálna cirkulácia vzduchu. Je veľmi dôležité, aby bola pôda v lokalite dobre hnojená a mala tiež hrubý piesok a malé množstvo ílu. Miesto musí mať dostatočný svetelný výkon a musí byť chránené pred vetrom. Poloha podzemnej vody v bezprostrednej blízkosti koreňového systému ovocných porastov často spôsobuje rozpad koreňov a následnú smrť rastliny.

Pravidlá formovania koruny

Hruška bohatá by sa mala rezať od druhého roku po výsadbe na stálom mieste. Správne prerezávanie vám umožní vytvoriť pevný kostrový základ a rovnomerne distribuovať živiny. Tvorba koruny vám tiež umožňuje zlepšiť prístup k slnečnému žiareniu, uľahčuje postrek a zber.

Orezávanie je založené na nasledujúcich základných technikách:

 • Skrátenie, ktoré zahŕňa orezanie hornej časti vetiev a ročný rast. Tento postup umožňuje spomaliť rast rastlín a vytvára vodorovné vetvenie ovocných porastov.
 • Riedenie, ktoré spočíva v úplnom odstránení konárov pod základňou, čo zlepšuje prístup slnečného svetla do koruny a stimuluje rozvoj lístia. Okrem toho sa zvyšuje vetranie koruny a vytvára sa silné, produktívne ovocie.

Vytváranie prerezávania je veľmi dôležité, ktorého účelom je stimulovať tvorbu ovocného dreva a získať hojnú ovocnú korunu.

Technológia takéhoto orezávania nie je komplikovaná a zahŕňa nasledujúce postupné kroky:

 • vo výške kmeňa, ktorú vyberie záhradník, sa vyberie hlavný pupeň, po ktorom sa odstránia ďalšie tri pupene, aby sa zlepšil rast vodiča a vetiev v najpriaznivejšej polohe;
 • piata oblička sa musí ponechať, aby sa zabezpečil rozvoj duplikovanej vetvy, a odstráni sa šiesta, siedma a ôsma oblička;
 • nad deviacou obličkou, mali by ste skrátiť ročný výhonok.

Skúsení záhradníci odporúčajú používať metódy ako skrátenie, naklonenie a ohnutie výhonkov, aby sa vytvorili kostrové vetvy. Na rastlinách vo veku piatich rokov je potrebné skrátiť stredný vodič na úrovni spodnej časti hornej vetvy kostry. Ďalšia tvorba koruny by mala zabrániť jej zhrubnutiu.

Dobrým výsledkom je odstránenie všetkých výhonkov rastúcich pod ostrým uhlom alebo hlboko do koruny. Musíte tiež orezať vrcholy vrcholu a skrátiť mladý rast o jednu tretinu. Správna tvorba koruny významne predĺži produktívnu životnosť ovocných porastov a zlepší kvalitatívne vlastnosti plodiny.

Navrhujeme tiež, aby ste sa oboznámili s odrodovými charakteristikami hrušky Moskvichka.

Recenzie záhradníkov

Odroda hrušiek „Rich“ je pre záhradníkov charakteristická ako veľmi produktívna, nenáročná, mrazuvzdorná a náchylná. Recenzie ruských záhradníkov a letných obyvateľov týkajúce sa tejto odrody sú najčastejšie pozitívne. Vysoko kvalitné ovocie je možné získať pestovaním ovocných plantáží na sypkých, hlinitých typoch dobre hnojených pôd za podmienky, že hrušky sú dostatočne vlhké.

Hruška: výber odrôd

Podľa záhradkárov sa pri pestovaní bohatej hrušky na pôde veľkým množstvom vápnika vo vnútri ovocia často tvoria granuláty, preto sa odporúča uprednostňovať pestovanie tejto odrody na mierne kyslých pôdach. Rastlina veľmi dobre reaguje na náležitú starostlivosť, ktorá by mala zahŕňať včasné kŕmenie a napájanie, ako aj príslušné opatrenia na vytváranie koruny a ochranné opatrenia, aby sa znížilo riziko chorôb rastlín a parazitov rastlín.Komentáre:

 1. Tasunke

  Náhodne dnes našiel toto fórum a špeciálne sa zaregistrujte, aby ste sa zapojili do diskusie.

 2. Ludwig

  Autor. )) Pridal som si tvoj blog do záložiek a stal som sa jeho pravidelným čitateľom :)

 3. Serafim

  že by sme sa zaobišli bez tvojho veľkolepého nápaduNapíšte správu