Tajnosť

Odroda hrušiek „Allegro“: opis a spôsoby, ako zvýšiť produktivitu

Odroda hrušiek „Allegro“: opis a spôsoby, ako zvýšiť produktivitu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hruška „Allegro“ označuje odrody letného dozrievania a mýta. Odroda bola získaná šľachtiteľmi All-ruského výskumného ústavu pre genetiku a selekciu ovocných drevín pomenovaných podľa Michurina. Výberové práce vykonali známi odborníci S. S. Yakovlev, S. P. Yakovleva a Yu K. Ilyina. Odroda je zaradená do štátneho registra a je určená na pestovanie v regióne Čierna Hora v strednej Európe pred viac ako desiatimi rokmi.

Opis a vlastnosti odrody

Hruška Allegro bola výsledkom veľmi úspešného umelého opelenia odrody Autumn Yakovleva, ktorá je pre záhradníkov dobre známa, preto sa nebojí mrazu, kolísania teploty a má dobrú odolnosť voči väčšine škodcov a chorôb rastlín.

Opis odrody charakterizuje hruškovicu ako stredne rastúcu, rýchlo rastúcu s mierne klesajúcou korunou. Plodný zmiešaný typ. Vymeniteľná zrelosť ovocia sa vyskytuje začiatkom augusta a priemerné trvanie spotrebiteľského obdobia nepresahuje dva týždne. Hruška vstupuje do plodov približne v piatom roku po výsadbe, čo umožňuje klasifikáciu odrody Allegro ako pomerne skorého pestovania.

Plody tejto odrody sú hrušky strednej veľkosti s hmotnosťou približne 110 - 145 g, podlhovastá hruška, pokrytá jemnou a hladkou pokožkou. Zafarbenie vo fáze odnímateľnej zrelosti je nazelenalé so svetloružovou pálením. Stopka je dlhá, zaoblená, so šikmým usporiadaním.

Vláknina je bielej farby, veľmi jemná, s priemernou hustotou a málo výraznou jemnou štruktúrou. Koláč a granulácia sú úplne neprítomné, chuť je sladká a hodnotí ju degustátor najmenej 4,5 bodu.

Aký druh hrušky si vybrať

Hlavné spôsoby, ako zvýšiť produktivitu

Odroda "Allegro" patrí do kategórie samozamestnaných a potrebuje pestovanie opeľovacích rastlín. Odborníci a skúsení záhradníci odporúčajú výsadbu hrušiek „Chizhovskaya“ alebo „Rosa Augustow“ na jednom mieste s odrodou Allegro, aby sa zlepšilo opeľovanie a výnos. Je veľmi dôležité včas vykonať hlavné opatrenia týkajúce sa starostlivosti o ovocné porasty.

Hruška s názvom „Allegro“ má vysoké výnosy. Avšak, dNa získanie maximálnych výnosov a zlepšenie kvalitatívnych charakteristík ovocia sa musia dodržiavať tieto odporúčania pre jeho pestovanie:

  • pri včasnom skrátení ročného rastu hrušiek sa ukazovatele výnosu zvýšia približne o 20 - 30%, zvyšuje sa aj veľkosť plodov a zlepšuje sa ich chuť;
  • v prípade potreby sa normalizácia vaječníkov môže vykonať manuálne alebo pomocou takzvaného chemického vákua;

  • koruna sa nechá striekať prípravkom TUR, ktorý pomáha zvyšovať produktivitu asi o 10% a tiež zrýchľuje dozrievanie ovocia;
  • rastliny sa musia postrekovať dvakrát: prvé ošetrenie sa uskutoční s výhonkom 10 až 12 cm a druhé postrekovanie by sa malo vykonať po desiatich dňoch;
  • Je možné zvýšiť výnos hrušiek tejto odrody v priemere o 10 - 15%, keď sa pridá do pôdy pred kvitnutím síranu zinočnatého v množstve 3 kg / ha.

Je tiež veľmi dôležité plne a včas zbierať ovocie. Porušenie tohto pravidla často spôsobuje zníženie ich kvalitatívnych charakteristík a zníženie celkovej produktivity. Použitie zavlažovacieho systému má pozitívny vplyv na produktivitu hrušiek.

Recenzie záhradníkov

Hruška "Allegro" sa vyznačuje pomerne vysokou zimnou odolnosťou: pri teplotnom režime -36-38 ° С úroveň zmrazenia ročných vetiev nepresahuje 1,5 bodu. Dostatočne dobré ukazovatele genetickej odolnosti rastlín voči poškodeniu chrastavitosti umožňujú nepoužiť chemické prípravky a zabezpečiť ekologickú čistotu produktov v kombinácii s vysokými obchodnými vlastnosťami. tiež odroda má vysokú odolnosť proti náhlym zmenám teploty, neskorým jarným mrazom a hubovým chorobám.

Skúsení záhradníci odporúčajú, aby sa ovocné plantáže chránili pred spálením od slnka a negatívnymi účinkami náhlych zmien teploty v jesennej, zimnej a zimnej jarnej sezóne, rastliny s bielym vápnom so zmesou tekutých farieb Bordeaux a vody.

Hrušky: pestovanie a starostlivosť

Podľa záhradkárov a letných obyvateľov, ktorí pestujú túto odrodu, má hruška Allegro veľmi vhodnú korunu na starostlivosť a vyznačuje sa tiež dobrými chuťovými vlastnosťami ovocia. Odroda však nemá určité nevýhody vrátane pomerne krátkeho spotrebiteľského obdobia. Nerovnosti dozrievania plodov vám umožňujú využívať zozbieranú úrodu ako dezert alebo na účely postupného spracovania.