Inštrukcia

Hruška "Samara Beauty": opis odrody a odporúčania týkajúce sa starostlivosti

Hruška "Samara Beauty": opis odrody a odporúčania týkajúce sa starostlivosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zimná hruška „Samara Beauty“ sa vzťahuje na odrody začiatkom jesene, ktoré získali odborníci Výskumného ústavu záhradníctva a liečivých rastlín Samara „Záhrady Zhiguli“. Keď bola táto odroda vyvinutá, elitná Kuybyshevskaya Zolotaya bola krížená s odrodou Dezert. Do genotypu získanej odrody sa zaradili tie najlepšie kvality takých odrôd, ako sú Aleksandrovka a Klappa's Favorite.

Autorstvo patrí chovateľom S. P. Kedrin, T. M. Kedrina a A. A. Kuznetsov. Výsledná odroda bola zónovaná pred viac ako 10 rokmi a odporúčaná na pestovanie v súkromnom záhradníctve v regióne Stredného Volhy.

Opis a odrodové charakteristiky

Hruška odrody Samara Beauty tvorí veľké stromy so silnou oválnou korunou. S pribúdajúcim vekom získava koruna zvädnutý vzhľad. Dominantná tvorba ovocia sa pozoruje na rukaviciach a oštepoch. Výstrely sú dlhé, stekajúce, s miernym zakrivením, hnedo-hnedé sfarbenie.

Plody sú veľké alebo stredne veľké. Priemerná hmotnosť komoditnej hrušky je asi 135 - 145 g. Prevládajú pretiahnuté a hruškovité plody, ale môžu sa tvoriť aj asymetrické. Pokožka je hladká, zelenkavo žltá. Malá časť plodov môže mať na povrchu hnedasto-červený rozmazaný typ červenania.

Dužina ovocia je biela, šťavnatá, sladkokyslá chuť. Hlavná úroda pripadá na prvé jesenné dni. Zhromaždené hrušky sa odporúča jesť do jedného mesiaca po odbere. Dlhodobé skladovanie spôsobuje zhoršenie chuti a vzhľadu ovocia.

Strom dosahuje ovocnú fázu približne päť rokov po výsadbe na trvalom mieste. Priemerný výnos dospelého stromu je asi 32 až 34 kg. Dospelé ovocné stromy majú dostatočnú mrazuvzdornosť. Mladé rastliny a sadenice vysadené v jesennom období potrebujú ochranu pred mrazom.

Ako zasadiť hrušku

Funkcie ochrany sadeníc pred zimnými mrazmi

Sadenice hrušiek odrody Samara Beauty sa často vysádzajú na jeseň. Samozrejme, v oblastiach s miernou klímou a zasneženými zimami je takáto výsadba oprávnená, pretože zasadené ovocné dreviny majú čas zakoreniť a zakoreniť pred začiatkom silných mrazov.

Avšak vo väčšine regiónov Ruska, najmä v strednej zóne našej krajiny, jesenné teplo veľmi náhle ustupuje skorým mrazom, takže záhradníci by mali na takéto prírodné prekvapenia pripraviť mladé ovocné výsadby.

V jesennom období sa odporúča zakoreniť koreňovú zónu rastlín mulčovacou vrstvou, ktorá môže byť použitá slama, vrstva humusu alebo rašeliny, ako aj piliny. Mladé sadenice hrušiek musia byť chránené bez hlodavcov a musia byť zabalené do pytloviny a jemnej sieťoviny. Medzi účinné spôsoby ochrany mladých rastlín pred mrazom patrí ohýbanie kmeňa a použitie jedľových smrekových vetiev a geotextílií ako prístrešia. Na ochranu pred mrazom je nežiaduce používať poťahový materiál, pretože polyetylén narúša normálne metabolické procesy a často spôsobuje náhle odparovanie vlhkosti z rastlín počas náhlych rozmrazení.

Tipy na starostlivosť

Hruška s názvom „Samara Beauty“ nie je na zalievanie príliš náročná, ale zavlažovacie opatrenia vykonávané vo fázach tvorby vaječníkov a plnenia ovocia môžu mať pozitívny vplyv na ukazovatele kvality zberanej plodiny.

Primeraná odolnosť hrušky tejto odrody voči hlavným škodlivým činiteľom naznačuje súbor štandardných ochranných opatrení s použitím insektofungicídnych prípravkov. Výsadby zo spracovania by sa mali vykonávať najmenej tri počas obdobia aktívnej vegetácie rastliny.

Vysoko produktívne dospelé rastliny potrebujú zvýšenú výživu, ktorá si vyžaduje včasné kŕmenie. Hnojivá by sa mali používať nielen skoro na jar, ale aj v lete, ako aj pri príprave ovocných sadov na zimu.

Recenzie záhradníkov

Podľa recenzií a charakteristík mnohých záhradníkov je chuť plodov hrušky "Samara Beauty" veľmi priemerná. Odroda nie je predmetom dlhodobého skladovania a starostlivosť a zber komplikuje významná rastová sila stromov. Semená sa v zrelých plodoch často tvoria nedostatočne vyvinuté alebo úplne chýbajúce. Najvyššiu kvalitu vykazujú plody zozbierané zo stromov pestovaných na bohatých pôdach z černozem.

Hruška: výber odrôd

Medzi výhody tejto odrody v podmienkach záhradkárstva patrí nízke riziko poškodenia chrasty ovocia a listov. Pokiaľ ide o pôdne podmienky, ovocné stromy tejto odrody sú nenáročné, ale pri pestovaní na mierne vlhkej pôde sa pozorujú maximálne dobré ukazovatele rastu a vývoja hrušiek. Poznamenáva sa, že neskoré načasovanie kvitnutia a kvitnutia púčikov významne chráni rastliny pred agresívnymi účinkami mrazy na jar.