Rastliny

Rysy odrody Baltic Oily Pear

Rysy odrody Baltic Oily Pear


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hruška s názvom „Baltic Oily“ sa vzťahuje na odrody letného dozrievania a spotreby, ktoré sú medzi záhradníkmi a letnými obyvateľmi žiadané. Táto hruška je vysoko výnosná, mrazuvzdorná v zime a odolná voči chorobám.

Obdobie konzumácie ovocia pripadá na koniec augusta. V závislosti od teplotného režimu a optimálnych ukazovateľov vlhkosti je úroda zachovaná asi dva týždne. Z hľadiska chuti je táto odroda jednou z najlepších vo svojej kategórii.

Odrody a opis odrody

Hrušky „Baltic Oily“ sa podľa opisu pôvodcu odrody vyznačujú strednou rastovou silou. Plody sú atraktívne s priemernou hmotnosťou do 150 - 170 g, hruškovitého tvaru.

Šúpajú na dozreté plody žlto-zelenej farby, s jemným opálením oranžovej farby. Buničina zrelého ovocia je veľmi jemná a šťavnatá, poloolejovitá. Chuť dobre. Chuť je sladká a kyslá, veľmi príjemná.

Strom sa rodí päť rokov po výsadbe. Kultúru je možné pestovať na pozemkoch pre domácnosť a na záhradných pozemkoch na jar aj na jeseň.

Funkcie výsadby na jar

Hruška nazývaná „Baltická olejnatá“ je pre záhradníkov charakterizovaná ako nenáročná na zloženie pôdy, najlepšie sa však vyvíja a ovocie hojne vyprodukuje v oblastiach s dobre odvodnenými úrodnými pôdami.

Výsadba sa uskutočňuje skôr, ako rastlina vstúpi do fázy aktívnej vegetácie. Výsadbové jamy pre sadenice hrušiek sa musia pripraviť na jeseň. V závislosti od objemu koreňového systému ovocnej dreviny môžu byť štandardné veľkosti jamy 60 x 60 cm, 70 x 70 cm alebo 80 x 80 cm s hĺbkou najmenej 1-1,2 m. Na úrodných a ľahkých pôdach môže byť hĺbka jamy 25% menej.

Do jamy pripravenej na výsadbu hrušiek by sa mala položiť vrstva rastlinného alebo hnojového humusu zmiešaná s hrubým pieskom, superfosfátom a síranom draselným. Vrstva úrodnej pôdy sa naleje na povrch s pridaním malého množstva drevného popola.

Po umiestnení sadenice do jamy by ste mali starostlivo narovnať koreňový systém rastliny, potom sa musí posypať úrodnou pôdou a mierne stlačiť. Nemôžete prehĺbiť koreňové hrdlo sadenice. Po výsadbe sa pôda zavlažuje a melie vrstvou humusu alebo rašeliny.

Ako pestovať hrušku v strednom pruhu

Funkcie jesennej výsadby

Výsadba hrušky Baltského oleja môže byť na jeseň možná iba v južných oblastiach. Najčastejšie sa jesenné sadenice hrušiek nevyužívajú v jamách, ale na predtým pripravených pôdnych šachtách alebo voľných kopcoch. Táto metóda je však na vyčerpaných pôdach nerentabilná. Na týchto pôdach sa vykonáva kopanie štandardných výsadbových jám s ich následným naplnením zmesou úrodnej pôdy, zhnitej hnoje alebo kompostu a tiež rašeliny. Hore je násyp úrodnej pôdy.

Sadenice hrušiek, ktoré sú úplne pripravené na výsadbu, by sa mali starostlivo umiestniť na zemný násyp, po ktorom je potrebné starostlivo distribuovať koreňový systém rastliny na zemi. Korene posypte pôdou pomaly a opatrne, Mierne pretrepte kmeňom kmeňa, čím sa minimalizuje riziko dutín medzi koreňmi sadenice hrušiek.

Pôda okolo sadenice by mala byť mierne rozdrvená a potom hojne napojená rýchlosťou dvojice vedier pre každú vysadenú ovocnú rastlinu. V prípade potreby sa okolo sadenice pridá úrodná pôda. Aby sa správne nasmeroval rast mladých rastlín a znížilo sa riziko zranenia vplyvom nárazového vetra, musí byť stonková časť priviazaná k špeciálnemu opornému kolíku.

Jesenná výsadba zahŕňa ochranu mladých a nezrelých rastlín pred prudkými negatívnymi teplotami v zime. Na tento účel sa odporúča zakryť koreňový systém sadeníc hrušiek organickým mulčom, vrstvou najmenej 6 - 8 cm, a ak je to potrebné, zahriať ovocné stromy obyčajnými smrekovými konármi.

Recenzie záhradníkov

Podľa záhradníkov odroda „Baltic Oily“ netoleruje výrazné zamokrenie pôdy a stagnáciu vlhkosti v tejto oblasti. Závod nie je príliš vysoký, čo výrazne zjednodušuje vykonávanie všetkých nevyhnutných opatrovateľských a ťažobných činností.

Odroda patrí do kategórie trhu a spotrebitelia ju veľmi žiadajú kvôli dobrej chuti a obchodnému vzhľadu ovocia. Hrušky môžu byť použité univerzálne.

Hrušky: užitočné vlastnosti

Hruška s názvom „Baltic Oily“ je takmer úplne bez chýb a pri správnej technológii pestovania v záhradníctve domácnosti vykazuje nielen vysokú, ale aj veľmi stabilnú produktivitu.