+
Dom a záhrada

Chrumkavé posteľné uhorky: Tipy na pestovanie odrôd a tipy na pestovanie


Ostré postele pôvodcu VNIIO sú zapísané v štátnom registri Ruskej federácie, ako sa odporúča na pestovanie pod filmovými prístreškami na súkromných pozemkoch pre domácnosť. Hybridná forma označuje skoré dozrievanie, parenokarpické, šalátové účely.

Opis stupňa

Uhorka Crisp Bed vytvára neurčitú stredne veľkú stredne rozvetvenú rastlinu s prevažne ženským typom kvitnutia. Počet vaječníkov na uzol je najmenej 3-4 kusy. Listy strednej veľkosti, výrazné zelené.

Zelentsy krátke, valcovité, tmavo zelené s krátkymi pruhmi a výskytom vzácnych škvŕn. Povrch je stredne kopcovitý, s výraznou a pomerne hustou bielou dospievaním. Priemerná hmotnosť obchodovateľných zeleniny nepresahuje 110 - 130 g. Chuťové ukazovatele sú vynikajúce. Celkový výnos z každej rastliny uhorky, ktorá podlieha technológii pestovania, je 5,4 - 7,2 kg ovocia.

Hodnota stupňa

Hybridná forma „Crisp Bed“ sa medzi pestovateľmi zeleniny stala populárnou a obľúbenou vďaka týmto kvalitatívnym vlastnostiam:

  • vysoká a veľmi stabilná produktivita;
  • prevažne ženský typ kvitnutia;
  • atraktívne externé údaje a vysoko kvalitný vzhľad ovocia;
  • priemerné tkanie, ktoré uľahčuje starostlivosť a nemá nepriaznivý vplyv na ukazovatele výnosnosti;
  • možnosť získania plnej plodiny jeden a pol mesiaca po výskyte sadeníc.

Táto hybridná forma sa okrem toho vyznačuje rezistenciou na poškodenie najnebezpečnejšími chorobami uhoriek vrátane reálnej a plesnivej plesne, olivových škvŕn, hniloby koreňov a TMV.

Pestovateľská technológia

Uhorky „Crisp Bed“ na plné plodenie potrebujú neutrálnu alebo v extrémnych prípadoch mierne kyslú pôdu, ktorá má dostatočnú drobivosť a plodnosť. Hybridná forma sa osvedčila, keď sa pestuje na otvorenom a chránenom podklade.

Tento parthenokarpický hybrid s kytičkovým usporiadaním vaječníkov sa môže pestovať nielen priamym výsevom do zeme, ale aj pomocou metódy sadenice. Výsevný čas sadeníc je posledná dekáda apríla. Výsadba pestovaných a stvrdnutých sadeníc v pôde sa odporúča najskôr v posledných dňoch mája alebo začiatkom júna.

Pripravené na sadenie rastlín má najmenej 3-4 pravé listy, a tiež má hrubý kmeň a výrazné zafarbenie. Výsev pripravený semenný materiál priamo na hrebene v skleníku by sa mal uskutočniť približne v polovici mája. Štandardná schéma pre výsadbu sadeníc je 50 x 50 cm. Výsev semien by sa mal uskutočňovať metódou pások, po ktorej nasleduje dvojnásobné riedenie sadeníc.

Starostlivosť o rastliny je obvyklá a spočíva v zavlažovaní a hnojení, ako aj v plytkom uvoľnení pôdy na hrebeňoch a burinách. Výška rastliny tohto hybridného tvaru je najmenej 3,0 - 3,5 m, takže je potrebné priviazať riasy na uhlie k mrežiam.

Hodnotenie stupňa

Uhorka "Crisp Bed" nesie ovocie po veľmi dlhú dobu a môžete zbierať až do chladného počasia. Podľa recenzií záhradkárov je miera klíčenia semien tejto hybridnej formy od originálnej spoločnosti 98 až 100%. Zelentsy je veľmi krásna, tmavozelená farba, s veľkými hľuzami na povrchu. Buničina je chrumkavá, voňavá, bez horkosti a dutín. S dobrou starostlivosťou sa v každom sínuse vytvorí až 10 - 12 kvetov, ako je to len možné.

Ako pestovať uhorky

Skúsení záhradníci poznamenávajú, že rastliny tohto uhorkového hybridu sú veľmi vysoké, a odporúčajú spôsob pestovania mreží, a tiež odporúčajú včasné riedenie sadeníc, pretože nielen prítomnosť a množstvo plodiny trpí prítomnosťou zahustených výsadieb.