Dom a záhrada

Funkcie odrody uhoriek "Emerald Family"


Uhorky „Emerald Family“ sú zaradené do štátneho registra Ruskej federácie a sú odporúčané na pestovanie nevyhrievaných skleníkov na jar na osobných pozemkoch pre domácnosť. Hybridná forma je predčasná: od vzniku sadeníc po hromadný zber trvá len 40 - 43 dní. Tento partenokarpický hybrid má kytičkový typ ovárií, čo ho robí veľmi výnosným.

Opis stupňa

Pôvodcom tejto hybridnej formy uhoriek je spoločnosť Gavrish. Kríky sú neurčité, energické, majú ženský typ kvitnutia. Priemerná dĺžka Zelentsy je 10 - 12 cm, priemerná hmotnosť je 120 - 130 g. Povrch s častými hľuzami strednej veľkosti, biely trnitý. Tvar ovocia je valcovitý. Priemer prierezu nepresahuje 3,5 - 4 cm. Buničina je šťavnatá a veľmi chrumkavá.

Výhody a hodnota odrody

Hybridná forma "Emerald Family" je odolná voči chorobám a nie je náchylná na choroby, ako je kladledoporóza, vírus mozaiky uhoriek a múčnatka. Okrem toho má hybrid nasledujúce výhody:

  • vynikajúca chuť;
  • vysoká produktivita, dosahujúca 14,6 - 15,8 kg / m2. m;
  • skorá tvorba komoditnej plodiny;
  • schopnosť používať uhorky čerstvé aj na konzervovanie;

Hybrid je schopný dobre rásť a prinášať ovocie hojne tak na otvorenom priestranstve, ako aj v skleníkoch, skleníkoch.

Rastúce vlastnosti

Na získanie dobrého a vysokého výnosu hybridných uhoriek Emerald Family je veľmi dôležité zvoliť správne miesto na ich kultiváciu a dôkladne pripraviť pôdu. Táto zeleninová plodina by sa mala umiestňovať výlučne na teplé a chránené pred prevládajúcim vetrom a dobre osvetlenými oblasťami. V oblastiach vybraných pre uhorky by sa ich pestované kultúry, vrátane tekvice, tekvice a cukety, nemali pestovať predtým.

Pôda na hrebeňoch uhoriek by mala byť veľmi úrodná, obohatená o humus, piesčitú hlinku alebo hlinku. Všetky opatrenia na prípravu pôdy na pestovanie uhoriek by sa mali vykonávať s prihliadnutím na jej kvalitatívne vlastnosti. Ak je to potrebné, pridávajú sa organické alebo uvoľňovacie zložky, ako aj piesok.

Na siatie sa používajú suché aj predspracované semená uhoriek. Pásové plodiny uhoriek prispievajú nielen k uľahčeniu starostlivosti o rastliny, ale umožňujú aj najefektívnejšie využitie vysadenej plochy. Plán výsadby sadeníc je rovnaký ako pre semená siatia hniezda: 50 x 50 cm. Hĺbka výsevu presahuje 2 - 3 cm, optimálna teplota klíčenia semien uhoriek je približne 25 - 30 ° C.

Ďalšia starostlivosť o uhorky „Emerald Family“ nie je náročná, ale musí nevyhnutne zahŕňať také štandardné opatrenia, ako je uvoľňovanie pôdy, pravidelné burenie burín, včasné zberanie výhonkov, ako aj pravidelné zálievky teplou vodou a vrchné dresingy.

Recenzie záhradníci

Pestovatelia zeleniny vysoko oceňujú hybridnú „smaragdovú rodinu“ a charakterizujú ju ako pomerne vysokú, hojne ovocnú a čo je najdôležitejšie, tvoria veľmi chutné zelene, ktoré sa veľmi dobre hodia na šaláty, uhorky a morenie. Negatívne recenzie na uhorky „Emerald Family“ sú mimoriadne zriedkavé a najčastejšie sú výsledkom chýb počas pestovania.

Ako pestovať uhorky

Semená uhorky tejto hybridnej formy sa vyznačujú vysokou mierou klíčivosti a umožňujú získať veľmi silné a silné rastliny, ktoré zaberajú malú plochu v záhrade a vždy potešia pestovateľov zeleniny jednoduchými báječnými plodinami.

Pozrite si video: Inside Emerald Family Farms (August 2020).